Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Strategie komunitně vedeného místního rozvoje

  V souvislosti s přechodným obdobím Programu rozvoje venkova (dále „PRV“) dochází k prodloužení podpory Programového rámce PRV Strategií komunitně vedeného místního rozvoje (dále jen „SCLLD“), které byly schváleny pro programové období 2014-2020. Vzhledem k tomu, že bude navýšena alokace pro celé opatření M19, obdrží místní akční skupiny (dále „MAS“) další alokaci, která se bude přičítat ke stávající alokaci pro období 2014–2020. Nová alokace bude mezi MAS rozdělena dle počtu obyvatel a rozlohy území působnosti MAS pro programové období 2014–2020. Území působnosti MAS rozhodné pro výpočet alokace bude dle dat stávajících schválených SCLLD včetně schválených změn (viz dále). Všem MAS budou data ohledně území působnosti MAS přepočtena dle dat ČSÚ k 1. 1. 2020.
  MAS je po střednědobé evaluaci umožněno rozšířit území působnosti o tzv. „bílá místa“, tzn. územní obvody obcí, které nebyly pro programové období 2014–2020 zařazeny pod jinou strategii, resp. nebyly součástí území působnosti jiné MAS. MAS nyní informujeme, že mají poslední možnost pro rozšíření svého území působnosti o bílá místa. Pro výpočet alokace pro přechodné období PRV musí být rozšíření území působnosti do informačního systému MS2014+ zadáno prostřednictvím Žádosti o změnu strategie do 30. 4. 2021. Daná Žádost o změnu strategie musí být schválena nejpozději do 15. 5. 2021.
  MAS mohou rozšířit území působnosti pro programové období 2014–2020 prostřednictvím Žádosti o změnu strategie i po tomto datu, avšak rozšíření území již nebude mít vliv na výši přidělené alokace pro přechodné období PRV, bude rozhodné jen pro realizaci výzev v rámci schválené SCLLD. V tomto případě je nutné podat Žádost o změnu strategie do 30. 11. 2021 a daná Žádost o změnu strategie musí být schválena nejpozději do 15. 12. 2021. Další rozšíření území působnosti MAS pro programové období 2014–2020 již nebude možné.
  Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva zemědělství

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze