Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Středočeský kraj podpoří kulturu 37,6 miliony korun

  Středočeský fond kultury a obnovy památek se pokusil zareagovat na postižení kulturního života v roce 2020 pandemií nemocí Covid-19. Zastupitelé kraje dnes na návrh radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Mgr. Václava Švendy schválili jeho podstatné změny. Podpora z fondu bude udělována v rámci tří Programů, přičemž zcela nově je podpořena činnost v oblasti tzv. živé kultury, kde bude možné z fondu hradit až 50 % nákladů na činnost organizace, která funguje na dobrovolnické bázi.
  Program 2021 pro poskytování dotací na podporu základních knihoven dává po konzultaci s knihovnami, které koordinují regionální funkce, prioritu projektům na technické vybavení pro práci s veřejností, databázové knihovnické systémy umožňující vyhledávání veřejností v knihovním katalogu vzdáleným přístupem, vybavení výpočetní nebo audiovizuální technikou.
  Program 2021 pro poskytování dotací na podporu kultury z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu kultury a obnovy památek doznal největší změnu. K tradiční podpoře kulturních akcí je nově připravena podpora činnosti organizace. Tato výzva je přístupná výhradně spolkům, obecně prospěšným společnostem, nadacím a nadačním fondům. Reaguje na současnou situaci, kdy se fixní náklady spojené s pravidelnou činností – jako jsou nájem prostor k pravidelné činnosti, služby s tím spojené nebo údržba webových stránek – nezmenšily, ale na straně druhé omezení společenských kontaktů neumožňují organizacím výdělek, který by náklady sanoval. Fond proto nabídne dotaci ve výši 50 % na úhradu uvedených nákladů na pravidelnou činnost, aby pomohl zachránit existenci zejména teď organizací, které působí na dobrovolnické bázi.
  Program 2021 pro poskytování dotací na obnovu památek z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu kultury a obnovy památek má nově dvě výzvy. Integroval dřívější Program o obnovu památek určených ke společenskému využití, který se praxi osvědčil a díky kterému se probíhá například záchrana opuštěných kostelů, podařilo se obnovit hrobnický domek na Budči a dalších objektů, které slouží lokálním komunitám k setkávání. Tematické zadání Obnova kulturních památek bude nově přijímat i žádosti o podporu při přípravě obnovy či restaurování památky, např. na zpracování stavebně historických průzkumů nebo restaurátorských průzkumů s podmínkou závazku zahájení akcí obnovy do 5 let.
  Termín pro podávání žádostí je ve všech výše uvedených Programech stanoven od 3. 5. do 13. 5. 2021.
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze