Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Středočeský kraj schválil 55 žádostí z fondu životního prostředí a zemědělství

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání schválilo 55 žádostí o dotaci ze Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství a programu na enviromentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Kraj rozdělí zhruba třicet milionů korun.

Zastupitelstvo odkleplo dotace ze dvou fondů, a to Fondu životního prostředí a zemědělství a Programu 2022. Z prvního jmenovaného kraj vyplatí více než 22,23 milionů korun, čímž podpoří osmadvacet projektů.  „Nejčastěji budeme vyplácet částku jeden milion korun, a to na rekonstrukce a revitalizace rybníků a menších vodních nádrží. Také podpoříme například výstavbu tůní v Líšnici u Prahy nebo v meandru Šternberského potoka ve Slaném – Kvíci,“ uvádí Jana Skopalíková, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství a pokračuje: „Opatřeními dokážeme lépe zadržovat vodu v krajině a zabránit tak obecně nežádoucímu vysušování.“

Z Programu 2022 poputuje na schválené projekty dalších sedm milionů korun. Středočeský kraj rozdělí peníze z vlastního rozpočtu určeného na Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Dotaci dostane sedmadvacet žadatelů. „V tomto případě kraj například pěti sty tisíci korun podpoří II. etapu projektu Národního geoparku Barrandien: Příběhy pravěku – Jedno velké dobrodružství, které připravilo Ekologické centrum Orlov. Dále pak Národní kolo 50. ročníku soutěže Zlatý list a to částkou 466 tisíc korun anebo vybudování Lesního centra pro Environmentální vzdělávání a výchovu dětí základní a mateřské školy v Kojeticích. Sem kraj investuje 450 tisíc korun,“ jmenuje Jana Skopalíková.

Foto: Piqsels.com
Zdroj: Středočeský kraj
Web odkaz: www.kr-stredocesky.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze