Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Středočeský kraj schválil 55 žádostí z fondu životního prostředí a zemědělství

  Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání schválilo 55 žádostí o dotaci ze Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství a programu na enviromentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Kraj rozdělí zhruba třicet milionů korun.

  Zastupitelstvo odkleplo dotace ze dvou fondů, a to Fondu životního prostředí a zemědělství a Programu 2022. Z prvního jmenovaného kraj vyplatí více než 22,23 milionů korun, čímž podpoří osmadvacet projektů.  „Nejčastěji budeme vyplácet částku jeden milion korun, a to na rekonstrukce a revitalizace rybníků a menších vodních nádrží. Také podpoříme například výstavbu tůní v Líšnici u Prahy nebo v meandru Šternberského potoka ve Slaném – Kvíci,“ uvádí Jana Skopalíková, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství a pokračuje: „Opatřeními dokážeme lépe zadržovat vodu v krajině a zabránit tak obecně nežádoucímu vysušování.“

  Z Programu 2022 poputuje na schválené projekty dalších sedm milionů korun. Středočeský kraj rozdělí peníze z vlastního rozpočtu určeného na Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Dotaci dostane sedmadvacet žadatelů. „V tomto případě kraj například pěti sty tisíci korun podpoří II. etapu projektu Národního geoparku Barrandien: Příběhy pravěku – Jedno velké dobrodružství, které připravilo Ekologické centrum Orlov. Dále pak Národní kolo 50. ročníku soutěže Zlatý list a to částkou 466 tisíc korun anebo vybudování Lesního centra pro Environmentální vzdělávání a výchovu dětí základní a mateřské školy v Kojeticích. Sem kraj investuje 450 tisíc korun,“ jmenuje Jana Skopalíková.

  Foto: Piqsels.com
  Zdroj: Středočeský kraj
  Web odkaz: www.kr-stredocesky.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze