Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Středočeský kraj schválil dotace na životní prostředí za 137 milionů

  Celkem 137 milionů korun rozdělí Středočeský kraj v příštím roce prostřednictvím dotací z fondů zaměřených na životní prostředí. Takzvané Programy 2023 schválilo krajské zastupitelstvo.

  „Fondy zaměřené na životní prostředí jsou důležitým finančním nástrojem, který pomáhá obcím, spolkům a různým organizacím v regionu. Nejvíce peněz je navrženo opět ve Středočeském infrastrukturním fondu, díky kterému mohou obce žádat o dotace na své vodohospodářské stavby a projekty. Další dotace jsou určené na rybníky, malé vodní nádrže, tůně a mokřady a také na projekty související s environmentální výchovou,“ shrnula radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková.

  V Programu 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství je alokováno 20 000 000 Kč. Tento Program je určen k poskytování dotací v rámci tematického zadání Rybníky a malé vodní nádrže, tedy například na výstavbu nových rybníků, malých vodních nádrží, tůní a mokřadů nebo jejich rekonstrukce a obnovu.

  Druhý program se týká dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Infrastrukturního fondu. Ten se skládá ze dvou tematických zadání, přičemž má každé svůj samostatný Program. Celkový objem finančních prostředků vyčleněných na tento fond v rozpočtu kraje pro rok 2023 je 110 000 000 Kč. Ze Středočeského Infrastrukturního fondu v rámci tematického zadání Drobné vodohospodářské projekty budou moci zájemci žádat o peníze na výstavbu, rozšíření, rekonstrukce ČOV a kanalizačních sítí nebo vodovodních sítí a vodárenských objektů. V rámci tematického zadání Životní prostředí bude možnost žádat o dotace na tři oblasti podpory, všechny zaměřené na téma odpadní vody a pitná voda.

  Třetí program se týká poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu (Program EVVO). Celkový objem finančních prostředků je v tomto případě 7 000 000 Kč. Žadatelé budou moci čerpat peníze na osvětovou činnost a na technické a odborné zázemí pro jejich činnost. Jedná se například o výukové programy zaměřené na ekologii nebo na naučné materiály, podpořeny mohou být také pobyty v naučných střediscích ekologické výchovy, odborné exkurze nebo realizace nových a obnova stávajících naučných stezek.

  Foto: Měšec
  Zdroj: Deník Veřejné Správy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze