Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Středočeský kraj spojil síly s Krajskou pobočkou Úřadu práce kvůli „milostivému létu“

Cílené oslovení firem na podporu institutu “milostivého léta” připravil Středočeský kraj ve spolupráci s Krajskou pobočkou Úřadu práce v Příbrami.

Oba úřady společně připravily balíček materiálů pro zaměstnavatele, které mají být adresnou pomocí lidem, jichž se „milostivé léto“ týká – tedy těm, kteří mají dluh vůči státu vymáhaný soudním exekutorem. Společným dopisem oslovuje hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) a ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Příbrami Renata Malichová zaměstnavatele v kraji s žádostí, aby informaci i s dalšími materiály předali svým zaměstnancům. Připraven je pro ně přehledný informační leták o „milostivém létu“, dopis zaměstnancům, a především vzorový dopis, který může dlužník využít pro komunikaci s exekutorem.

Kromě toho kraj osloví napřímo i dlužníky, kterých se institut „milostivého léta“ týká a mají dluhy vůči Středočeskému kraji. Opět i s celým návodem, jak postupovat a kam se obrátit o pomoc.

„Rozešleme jim dopisy i s informačními materiály, protože věřím, že řada lidí se přes veškerou snahu médií či neziskových organizací zatím o této možnosti nedozvěděla. Jako kraj ale dlužníků mnoho nemáme, zhruba necelých 40. Ale další desítky či stovky občanů dluží příspěvkovým organizacím kraje. I u nich zjistíme potřebné údaje a oslovíme ty, na které se vztahují parametry milostivého léta. Jsme tu pro všechny občany a pro ty sociálně slabé zvlášť. Chceme být krajem, kde co nejvíce lidí může vést život mimo dluhovou past, a toto je jeden z nejlepších projektů, který to umožňuje,“ říká hejtmanka Pecková.

O „milostivém létu“: Dlužník v termínu od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 musí zaplatit exekučně vymáhanou jistinu dluhu vůči veřejnoprávnímu věřiteli (tedy státu, samosprávným celkům či jimi vlastněným organizacím či firmám – typicky jde o jízdu načerno, nedoplatky za nájmy v obecním bytě, nedoplatky za energie u některých firem atd.). A k tomu pak uhradí poplatek soudnímu exekutorovi ve výši 908 korun, který pokryje náklady na zastavení exekuce. Podrobnosti jsou k dispozici na stránkách www.milostiveleto.cz. Zájemci mohou využít i informační linku Člověka v Tísni – 770 600 800.

Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze