Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Textilní průmysl se dočká vzpruhy

  Pardubický kraj pomáhá obnovit zašlou slávu textilního průmyslu v kraji. Zapojení do evropské platformy RegioTex, které v úterý schválili zastupitelé Pardubického kraje, otevírá rozsáhlou síť projektů a partnerství na regionální, národní i mezinárodní úrovní.
  „Náš kraj měl historicky velké zastoupení textilních firem, to se ale po restrukturalizaci v 90. letech minulého století bohužel změnilo. Počet firem se snížil a celý obor se přeorientoval na segment specializovaných a technických textilií,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.
  Pardubický kraj se společně s Hradeckým a Libereckým krajem nyní nově zapojí do platformy RegioTex, která má za cíl spojit textilní regiony a společně prosazovat inovace v textilním průmyslu.
  Podle radního Ladislava Valtra je spolupráce s dalšími dvěma kraji klíčová. „Spojením tří krajů vznikne větší možnost prosazovat zájmy textilního průmyslu i na národní a mezinárodní úrovni. Navíc si firmy z těchto krajů mezi sebou budou moci vyměňovat zkušenosti a vzájemně se více podporovat,“ dodal Ladislav Valtr. V rámci platformy se navíc otevře prostor ke spolupráci také s dalšími 13 evropskými regiony. Díky tomu dojde mimo jiné k šíření povědomí o Pardubického kraje na mezinárodní úrovni.
  Zapojením do platformy RegioTex dá kraj jasně najevo své odhodlání podporovat textilní průmysl. Realizace členství bude probíhat prostřednictvím projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje.
   Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  299
  IT
  179
  Dotace a Finance
  829
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze