Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Textilní průmysl se dočká vzpruhy

Pardubický kraj pomáhá obnovit zašlou slávu textilního průmyslu v kraji. Zapojení do evropské platformy RegioTex, které v úterý schválili zastupitelé Pardubického kraje, otevírá rozsáhlou síť projektů a partnerství na regionální, národní i mezinárodní úrovní.
„Náš kraj měl historicky velké zastoupení textilních firem, to se ale po restrukturalizaci v 90. letech minulého století bohužel změnilo. Počet firem se snížil a celý obor se přeorientoval na segment specializovaných a technických textilií,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.
Pardubický kraj se společně s Hradeckým a Libereckým krajem nyní nově zapojí do platformy RegioTex, která má za cíl spojit textilní regiony a společně prosazovat inovace v textilním průmyslu.
Podle radního Ladislava Valtra je spolupráce s dalšími dvěma kraji klíčová. „Spojením tří krajů vznikne větší možnost prosazovat zájmy textilního průmyslu i na národní a mezinárodní úrovni. Navíc si firmy z těchto krajů mezi sebou budou moci vyměňovat zkušenosti a vzájemně se více podporovat,“ dodal Ladislav Valtr. V rámci platformy se navíc otevře prostor ke spolupráci také s dalšími 13 evropskými regiony. Díky tomu dojde mimo jiné k šíření povědomí o Pardubického kraje na mezinárodní úrovni.
Zapojením do platformy RegioTex dá kraj jasně najevo své odhodlání podporovat textilní průmysl. Realizace členství bude probíhat prostřednictvím projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje.
 Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze