Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Unie posílá do Česka peníze na renovace nemocnic i škol

České regiony budou moci čerpat milionové dotace na renovace veřejných budov. Peníze ale nejsou to jediné, co k úspěšné rekonstrukci potřebují. Apelují zejména na nutnost zjednodušení administrativy.
Stát má jít občanům příkladem a šetřit energie, kde se dá. Právě takový princip by se měl podle unijní legislativy uplatňovat v celé EU. Pro českou vládu to znamená, že musí každoročně renovovat 3 procenta podlahové plochy svých budov. Ukládá jí to směrnice o energetické účinnosti.
Vláda však není jediným vlastníkem veřejných budov. Řada z nich spadá do vlastnictví obcí, měst a krajů. Na ně se sice 3procentní povinnost nevztahuje, Evropská komise by však již brzy mohla přijít se změnou. Naznačila to ve své říjnové renovační strategii, která počítá s revizí směrnice o energetické účinnosti. V dokumentu Komise uvádí, že prozkoumá možnost rozšíření tohoto požadavku na budovy „ve všech úrovních veřejné správy“.
Více informací zde.
Zdroj: Portál EUractiv

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze