Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Ústecký kraj pořádá pro podnikatele sérii workshopů o dotacích

Ústecký kraj ve spolupráci s okresními hospodářskými komorami, Agenturou CzechInvest a Agenturou pro podporu podnikání a inovace pořádá v regionu sérii workshopů pro podnikatele. Cílem je seznámit účastníky s možnostmi získání dotací na své podnikání.

Hlavním bodem semináře je představení Operačního programu Spravedlivá transformace, který je určen pro tzv. „uhelné regiony“ – Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj. Program je zaměřen na zmírnění negativních hospodářských a sociálních dopadů v souvislosti s odchodem od uhlí. Z programu lze podpořit projekty na zakládání nových firem, produktivní investice do malých a středních podniků, rekvalifikace pracovníků, obnovitelné zdroje energie, nové využití a regenerace nevyužívaných lokalit v souvislosti s útlumem těžby uhlí.

Prostředky programu budou moci podnikatelé získat na základě výzev vyhlašovaných Státním fondem životního prostředí (SFŽP), nebo v případě menších projektů tzv. „voucherů“, prostřednictvím dotačních programů vyhlašovaných Ústeckým krajem. Tyto projekty musí být realizovány pouze na území Ústeckého kraje. Vyhlášení výzev SFŽP a krajských dotačních programů se předpokládá na přelomu roku 2022/2023.  

Na workshopu budou dále představeny programy podpory – Modernizační fond, Národní plán obnovy, Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost a Program EXPANZE.

Termíny a místa konání – semináře se konají vždy od 10:00 hodin:

  • 5. května 2022 – OKH Ústí nad Labem, Masarykova 3488/1, Ústí nad Labem – MAPA
  • 9. května 2022 – OHK Teplice, Lázeňská 21, Dubí – MAPA
  • 11. května 2022 – OHK Litoměřice, Velká Krajská 52/2, Litoměřice – MAPA
  • 12. května 2022 – OHK Chomutov, Cihlářská 4132, Chomutov – MAPA
  • 17. května 2022 – OHK Děčín, Myslbekova 3, Děčín – MAPA

Foto: CloudFront
Zdroj: Ústecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze