Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  V centru Náchoda vzniká nová komunikace – propojí ulice Kladskou a Borskou

  Město Náchod zahájilo výstavbu nové komunikace v ulici Tkalcovské v trase bývalé vlečky. Zhotovitelem stavby nové místní komunikace, která představuje investici z rozpočtu města v celkovém objemu 15,5 mil. Kč, je firma STRABAG a.s., Hradec Králové.
  Bude se jednat o místní jednopruhovou jednosměrnou komunikaci doplněnou o parkovací pruh, kde vznikne 29 podélných parkovacích míst, z toho dvě pro invalidy. „Nová komunikace propojí ulice Kladskou a Borskou v centru města a bude jednosměrná ve směru od Hronova. Řidiči jedoucí ve směru na Červený Kostelec, Dolní Radechovou a sídliště Plhov tak nebudou muset odbočovat až na okružní křižovatce u nádraží, tzv. u Itálie,“ upřesnil starosta Jan Birke.
  Současně zde vznikne společný pás pro chodce a cyklisty, který umožní právě cyklistům obousměrný provoz v ulici Tkalcovské. Ve směru od ulice Kladské do ulice Borské pojedou cyklisti po jednosměrné komunikaci, v opačném směru budou moci využít sdílený pruh na stezce pro chodce a cyklisty, který bude opticky rozdělen pro bezpečný pohyb chodců i cyklistů. Úsek tak bude napojen na cyklistickou stezku podél silnice II/303 v ulici Kladské.
  Součástí stavby, jejíž dokončení je plánováno na konec listopadu 2021, je i výstavba dešťové kanalizace pro zajištění odvodnění povrchu a veřejné osvětlení.
  Zdroj: Město Náchod

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1121
  Odpady
  202

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze