Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a Finance

V Hradci Králové přibudou další bezpečnostní kamery

V Hradci Králové funguje již 23 let městský kamerový systém, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti na veřejných prostranstvích města. Kamery jsou již rozmístěny na většině míst, kde dochází k vyšší  koncentraci osob. Tato místa nyní doplní také Sukovy sady u Gočárovy třídy, kamery by sem měly být instalovány do konce listopadu. 

„Kamery na veřejných prostranstvích jsou nezbytným prvkem moderní doby. Díky nim může městská policie rychleji reagovat na vznik neočekávané situace, ať už se jedná o případy ohrožení osob, majetku či narušení veřejného pořádku. Právě pokrytí kamerovým systémem na takto významném veřejném prostranství jako jsou Sukovy sady proto považujeme spolu s městskou policií za velmi vhodné. Záměr nám také podpořila komise místní samosprávy Pražské Předměstí,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Pořízení nových kamer do Sukových sadů na svém včerejším zasedání schválili radní města, na jejich pořízení je připraveno 480 tisíc korun. Instalovány by sem měly být nejpozději do konce listopadu.

Nákup kamer plánuje město z velké části financovat prostřednictvím dotace z Ministerstva vnitra České republiky v rámci projektů prevence kriminality.

Foto: Pexels.cz
Zdroj: Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze