Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

V Jablonci lze žádat o podporu na stavbu kanalizačních přípojek

Od 21. dubna mohou zájemci podávat na jablonecký magistrát žádosti do městského dotačního Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2021. V jabloneckém rozpočtu je na program alokovaných 1,5 mil. korun, které jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a nových kanalizačních přípojek. Žádat je možné do 29. října.
„O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastru Jablonce nad Nisou. Získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.
Stejně jako v minulých letech se žádosti předkládají průběžně po celou dobu výzvy na oddělení dotací jabloneckého magistrátu. „Systém předkládání je opět dvoukolový – v prvním kole se předkládá tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), pokud ji schválí rada města, pak se žádá o dotaci v kole druhém,“ pokračuje Habadová s tím, že potvrzení o schválení projektového záměru vydaná v letech 2013, 2014, 2016-2020 zůstávají v platnosti, pokud splňují podmínky programu pro rok 2021. „U novostaveb je žádost podmíněná schváleným projektovým záměrem z období 2013-2019. Nově předložený projektový záměr u novostavby bude stejně jako loni zamítnut,“ dodává Iveta Habadová.
Nejzazší termín pro ukončení příjmu žádostí je 29. říjen 2021, projekty budou realizovány až do konce října následujícího roku 2022.
Zdroj: Město Jablonec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze