Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  V Jihočeském kraji schválili program pro nízkopříjmové skupiny

  Zastupitelstvo Jihočeského kraje v pondělí 15. srpna na mimořádném zasedání schválilo dotační program pro nízkopříjmové skupiny „My v tom Jihočechy nenecháme“. Jeho cílem je podpořit rodiny s dětmi, seniory nebo invalidní důchodce. Ti všichni jsou ohroženi kombinací vysoké inflace a nárůstu cen energií pro letošní podzim a zimu.

  Krajští zastupitelé se sešli na mimořádném zasedání v 9 hodin. Debata trvala téměř dvě hodiny. „Já chci především všem kolegům poděkovat, protože to jednání bylo konstruktivní tak, jak jsme tady zvyklí. Snažili jsme se předjednat všechny podmínky programu s opozicí předem a myslím si, že výsledek toho hlasování byl poměrně jednoznačný. Programy podpořila většina zastupitelských klubů, a to i opozičních. Velmi si toho vážím a jsem rád, že Jihočeský kraj tenhle náš program, s kterým jsme přišli jako celek podpořil a je to pro mě dobrá zpráva. Hlavně si myslím, že je to dobrá zpráva pro Jihočechy, kteří jsou v nízkopříjmových skupinách a kterým je opravdu v této době třeba pomoct,“ komentoval průběh zasedání hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

  Na schválení programu bude navazovat velká informační kampaň. Jihočeský kraj spustil speciální webové stránky „My v tom Jihočechy nenecháme„, kde budou moci lidé najít informace o tom, jestli se jich dotační program týká. Na stránkách se dozví, jestli mají na podporu nárok, a pokud ano, tak jak a kde budou moci žádat. „Budeme se snažit prostřednictvím médií Jihočechy o programu informovat. Také se budeme snažit co nejrychleji zřídit krajskou informační linku, aby si mohli senioři nebo ty rodiny, kterých se to týká zavolat sem na kraj a tady budou vyčleněni pracovníci, kteří jim k tomu podají veškeré informace. Pomůžou a poradí,“ dodal hejtman Kuba.

  Bližší informace o dotačním programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme“ naleznete zde.

  Webovou stránku programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme“ naleznete na této adrese: https://myvtomjihocechynenechame.cz/

  Foto: pxHere
  Zdroj: Jihočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze