Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

V Jihočeském kraji schválili program pro nízkopříjmové skupiny

Zastupitelstvo Jihočeského kraje v pondělí 15. srpna na mimořádném zasedání schválilo dotační program pro nízkopříjmové skupiny „My v tom Jihočechy nenecháme“. Jeho cílem je podpořit rodiny s dětmi, seniory nebo invalidní důchodce. Ti všichni jsou ohroženi kombinací vysoké inflace a nárůstu cen energií pro letošní podzim a zimu.

Krajští zastupitelé se sešli na mimořádném zasedání v 9 hodin. Debata trvala téměř dvě hodiny. „Já chci především všem kolegům poděkovat, protože to jednání bylo konstruktivní tak, jak jsme tady zvyklí. Snažili jsme se předjednat všechny podmínky programu s opozicí předem a myslím si, že výsledek toho hlasování byl poměrně jednoznačný. Programy podpořila většina zastupitelských klubů, a to i opozičních. Velmi si toho vážím a jsem rád, že Jihočeský kraj tenhle náš program, s kterým jsme přišli jako celek podpořil a je to pro mě dobrá zpráva. Hlavně si myslím, že je to dobrá zpráva pro Jihočechy, kteří jsou v nízkopříjmových skupinách a kterým je opravdu v této době třeba pomoct,“ komentoval průběh zasedání hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Na schválení programu bude navazovat velká informační kampaň. Jihočeský kraj spustil speciální webové stránky „My v tom Jihočechy nenecháme„, kde budou moci lidé najít informace o tom, jestli se jich dotační program týká. Na stránkách se dozví, jestli mají na podporu nárok, a pokud ano, tak jak a kde budou moci žádat. „Budeme se snažit prostřednictvím médií Jihočechy o programu informovat. Také se budeme snažit co nejrychleji zřídit krajskou informační linku, aby si mohli senioři nebo ty rodiny, kterých se to týká zavolat sem na kraj a tady budou vyčleněni pracovníci, kteří jim k tomu podají veškeré informace. Pomůžou a poradí,“ dodal hejtman Kuba.

Bližší informace o dotačním programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme“ naleznete zde.

Webovou stránku programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme“ naleznete na této adrese: https://myvtomjihocechynenechame.cz/

Foto: pxHere
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze