Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a Finance

V Luhačovicích proběhla konference o dopravě na Střední Moravě

Dvanáctý ročník mezinárodní konference „Střední Morava — křižovatka dopravních a ekonomických zájmů uspořádalo ve čtvrtek 22. září v Luhačovicích Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. Za Zlínský kraj se konference zúčastnili hejtman Radim Holiš, který nad akcí převzal záštitu, a také náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel.

„Jsem velmi rád, že pokračuje stavba dálnice D55 od Otrokovic dál směrem na jih, a že této stavbě přikládá důležitost také Jihomoravský kraj. Spojení Zlínského kraje s Vídní je pro nás důležité. Konečně se rozeběhla také stavba dálnice D49 u Hulína. Musíme dělat maximum, aby pokračovala směrem na Slovensko a zároveň vytvářet tlak, aby na slovenské straně plynule navázala dálnicí R6 u Púchova. Velmi také vítám informaci, že Ministerstvo dopravy i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci nechce utlumovat investice do silnic první třídy, ale naopak je bude navyšovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Na konferenci byla řeč nejen o aktuálních záměrech Ministerstva dopravy v oblasti investování do rozvoje dopravní infrastruktury a podmínkách k jejich realizaci, ale také například o financování dopravní infrastruktury z EU fondů, přípravě a realizaci prioritních projektů železniční infrastruktury na střední a východní Moravě nebo o zjednodušení povolování staveb dopravní infrastruktury z pohledu Ministerstva životního prostředí.

„Ze strany Zlínského kraje vyvíjíme tlak na dobudování silnic prvních tříd a opravy vlakových nádraží včetně elektrifikace, aktuálně ve Zlíně a ve Valašském Meziříčí. Letos má pak konečně začít výstavba Palačovské spojky, která má propojit Zlínský kraj s dálnicí D48 a dále pak dálnicí D1. Nový úsek uleví Lešné na Vsetínsku. Navýšení rozpočtu od státu využijeme na opravy krajských silnic,“ dodal náměstek Radek Doležel.

Foto a zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze