Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaDotace a Finance

  V Plinkoutě na Uničovsku investují do oprav sociálních bytů a silnic

  Zbrusu nový dům se sociálními byty se otevírá v Plinkoutě, místní části Dlouhé Loučky na Uničovsku. První nájemníci se do rekonstruované budovy nastěhují začátkem srpna. Nové bydlení si v úterý 26. července prohlédl také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

  „Byty vznikly v budově bývalé školy, která byla od roku 1960 prázdná. Hledali jsme využití a našli ho v sociálním bydlení. Nově tak můžeme nabídnout sedm bytů, pět jednopokojových a dva dvoupokojové. Jsme plně obsazení, nájemníci jsou od nás i ze širokého okolí a stěhovat se budou během prvního srpnového týdne,“ řekl starosta Dlouhé Loučky Ladislav Koláček.

  Celkové náklady přesáhly 16 miliónů korun, obec získala dotaci 10 miliónů korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

  V Plinkoutě se mohou pochlubit nejen sociálním bydlením. Pro místní je novinkou také vodovod a opravená silnice III. třídy, včetně místních komunikací. Na obou akcích se finančně podílel Olomoucký kraj. „Kvalitní pitná voda a opravená vozovka, to vše by mělo patřit k základní vybavenosti každé obce. Proto mám vždy radost, když navštívím místo, kde to funguje, daří se budovat i opravovat a obec vzkvétá,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

  Nový vodovod, včetně přivaděče z Dlouhé Loučky v obci dokončili v závěru loňského roku, hejtmanství na něj přispělo částkou 1,3 miliónu korun. „Po výkopech byla ve špatném stavu komunikace. Opravit se ji nakonec podařilo v plné šíři. Aktuálně dokončujeme nájezdy a parkoviště,“ doplnil starosta obce.

  Foto a zdroj: Olomoucký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze