Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a Finance

V Plinkoutě na Uničovsku investují do oprav sociálních bytů a silnic

Zbrusu nový dům se sociálními byty se otevírá v Plinkoutě, místní části Dlouhé Loučky na Uničovsku. První nájemníci se do rekonstruované budovy nastěhují začátkem srpna. Nové bydlení si v úterý 26. července prohlédl také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

„Byty vznikly v budově bývalé školy, která byla od roku 1960 prázdná. Hledali jsme využití a našli ho v sociálním bydlení. Nově tak můžeme nabídnout sedm bytů, pět jednopokojových a dva dvoupokojové. Jsme plně obsazení, nájemníci jsou od nás i ze širokého okolí a stěhovat se budou během prvního srpnového týdne,“ řekl starosta Dlouhé Loučky Ladislav Koláček.

Celkové náklady přesáhly 16 miliónů korun, obec získala dotaci 10 miliónů korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

V Plinkoutě se mohou pochlubit nejen sociálním bydlením. Pro místní je novinkou také vodovod a opravená silnice III. třídy, včetně místních komunikací. Na obou akcích se finančně podílel Olomoucký kraj. „Kvalitní pitná voda a opravená vozovka, to vše by mělo patřit k základní vybavenosti každé obce. Proto mám vždy radost, když navštívím místo, kde to funguje, daří se budovat i opravovat a obec vzkvétá,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Nový vodovod, včetně přivaděče z Dlouhé Loučky v obci dokončili v závěru loňského roku, hejtmanství na něj přispělo částkou 1,3 miliónu korun. „Po výkopech byla ve špatném stavu komunikace. Opravit se ji nakonec podařilo v plné šíři. Aktuálně dokončujeme nájezdy a parkoviště,“ doplnil starosta obce.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze