Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Ve smlouvách na veřejné zakázky lze využít inflační doložky

  V souvislosti s neustále se zvyšující inflací a s tím souvisejícím růstem cen zboží i služeb upozorňujeme příjemce, aby při přípravě zejména dlouhodobějších smluv zvážili využití inflační doložky.

  Jako pomůcku pro své členy zpracoval ČKAIT vzorovou metodiku: Metodika_inflacni_dolozka_2022_03_30.pdf (ckait.cz), doporučujeme Vám ji tedy také ke zvážení.

  Využití inflační doložky může usnadnit průběh plnění i v tom, že o změně ceny v tomto případě není bezpodmínečně nutné uzavírat písemný dodatek.

  Možný vzor inflační doložky:

  V případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla smlouva podepsána, vzroste o více než 3 %, zvýší se neuhrazená část smluvní ceny dle čl. XX této smlouvy o výši tohoto indexu, a to v každém roce trvání smlouvy. Ke zvýšení dochází ode dne v příslušném měsíci, který se číselným označením shoduje s datem podpisu smlouvy. Smluvní strany pro odstranění pochybností uvádí, že k úpravě ceny dle tohoto ustanovení smlouvy není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě. Smluvní strany však mohou z důvodu právní jistoty o navýšení ceny sepsat zápis podepsaný oběma smluvními stranami.

  Aktuality v oblasti zadávání veřejných zakázek doporučujeme sledovat na: Úvod – Portál o veřejných zakázkách (portal-vz.cz)

  Foto: Flickr.com
  Zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze