Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetika

  Vláda akceptovala připomínky SMO ČR k zastropování cen energií

  Vláda na jednání dne 2.11. schválila novelu nařízení vlády o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci. Novela přináší obcím, jimi zakládaným společnostem, ale i sportovním organizacím a kulturním institucím jistotu ohledně zastropování cen energií.

  Svaz měst a obcí ČR nebyl přizván k přípravě původního návrhu nařízení vlády o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci a nemohl tak zareagovat před jeho vydáním. Předseda Svazu měst a obcí ČR, František Lukl, se proto obrátil s žádostí o úpravu nařízení na ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkelu. Následovala intenzivní jednání Svazu měst a obcí ČR se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, která mají pro obce a města a jejich organizace pozitivní výsledek.

  Novela nařízení vlády, kterou vláda schválila dne 2. 11.  zatím nebyla publikována ve Sbírce zákonů. Vycházíme tak z textu, který prošel Legislativní radou vlády a byl jí předložen ke schválení.

  Zastropování cen energií by se tak mělo týkat rovněž subjektů, které jsou veřejným zadavatelem podle zákona o zadávání veřejných zakázek, jsou v registru ekonomických subjektů podle zákona o státní statistické službě zařazeni do klasifikace s kódem institucionálního sektoru 11001 a jedná se o právnickou osobu, ve které má přímo nebo nepřímo veškeré podíly a podíly na prospěchu a hlasovacích právech Česká republika, kraj nebo obec. Stejně tak by zastropování mělo dopadnout na sportovní organizace zapsané v rejstříku sportovních organizací podle zákona o podpoře sportu, pokud nejsou obchodní korporací, a poskytovatele veřejných kulturních služeb podle zákona o některých druzích podpory kultury, kteří jsou zpravodajskou jednotkou podle zákona o státní statistické službě.

  Jakmile bude novela nařízení vlády publikována ve Sbírce zákonů, budeme informaci aktualizovat.

  Foto: Forbes.cz
  Zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze