Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Západní okruh kolem Plzně

  Na okraji Plzně pokračují práce na stavbě obchvatu, pro který se vžil pojem západní okruh. Oficiální název zní „Městský okruh Plzeň, úsek Křimická – Karlovarská“. Stavba je dosud největší investiční akcí, která byla v České republice podpořena z programu IROP EU.
  Zakázka byla vypsána s předpokládanou hodnotou 1,71 mld. Kč (bez DPH) a termínem realizace 34 měsíců od podpisu smlouvy s vybraným uchazečem. Vítězným uchazečem se nakonec stalo konsorcium firem BERGER BOHEMIA, a.s. a Metrostav a.s. Cena díla sjednaná na základě nabídkové ceny je v celkové výši 1.791.832.812,28 Kč (bez DPH).
  V aktuálním období probíhají zemní práce, štětové jímky a vytažení štětovnic, podkladové betony, vázaní armatury základů, dříků a hlav pilířů a předmontáže skruží, založení pro věžové jeřáby, ukládka výztuže nosné konstrukce a osazení ložisek, betonáž a předpínací výztuže na estakádě přes zátopové území řeky Mže, realizují se úpravy meliorací aj. Při stavbě mostních pilířů byla využita technologie technologie přesuvné skruže, která přináší významné časové a ekonomické úspory při minimálním zatížení okolí stavební činností. Efektivita této technologie je zvláště vhodná pro dlouhé údolní estakády s vysokými pilíři, což je právě případ této části stavby.
  Animace Městského okruhu Křimická – Karlovarská zde.
  Zdroj: www.suspk.eu

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze