Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo dotace pro malé obce

  Zastupitelstvo Středočeského kraje v pondělí 30.5. schválilo dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito více než 6,7 milionů korun. Největší dotace přesahující 1,5 milionu korun směřuje na opravu místní komunikace v obci Libeň.

  Mezi podpořené akce s největší dotací patří také projekt parkovacích míst v Nové Vsi I, jež povedou ke zvýšení bezpečnosti chodců (1 326 000 Kč), dále například na vybudování prostranství před hasičskou zbrojnicí v Zákolanech (575 000 Kč) či výměnu zdroje tepla a zateplení stropu v Mateřské škole Pozdeň (473 792 Kč). Dotaci ve výši 200 000 Kč obdrží také obec Janov na prodloužení dešťové kanalizace, obec Ujkovice na rekonstrukci bezdrátového rozhlasu, obec Radětice na výstavbu kanalizačních přípojek na veřejném prostranství či obec Žitovlice na obnovu cest na místním hřbitově. Téměř 169 000 je poté určeno na elektronickou úřední desku v obci Nenačovice.

  Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Menší obce (do 199 obyvatel) mohou žádat o maximální dotaci 200 000 Kč. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun. „Jsme si vědomi toho, že finanční situace malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, není jednoduchá. Z tohoto důvodu jsem velice rád, že můžeme z krajského rozpočtu na rozvoj obcí přispívat,“ vysvětluje náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik.

  Informace ohledně Středočeského Fondu obnovy venkova 2021-2024 pro obce do 2000 obyvatel naleznou žadatelé na webu Středočeského kraje.

  Foto: Pixabay
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze