Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Zlínskou ZOO drží podpora veřejnosti

  „Jsme rádi, že si nás vláda začala všímat,“ říká o navýšené dotaci státu ředitel zlínské zoo Roman Horský. Děkuje ale především veřejnosti. Jednotliví lidé totiž zoo podpořili dvojnásobnou částkou než stát.
  Ministerstvo financí uvolní na podporu zoologických zahrad 80 milionů korun. Je to o 50 milionů víc, než bylo původně plánováno. Na zvýšení se dohodla ministerstva financí a životního prostředí. Tyto peníze budou určeny na krmivo. Na peníze budou mít nárok jen licencované zahrady, kterých je v republice 28. Peníze jsou podle ministerstva rozdělovány na základě počtu ohrožených druhů živočichů, které daná zoologická zahrada chová. Každá zoologická zahrada tak obdrží jinou částku.
  Zoo ve Zlíně počítá podle těchto pravidel s příspěvkem 4 miliony korun a podle ředitele Romana Horského oceňuje, že tato pomoc přijde rychle. Zoologické zahrady se společně snaží dosáhnout toho, aby mohly využít i další podpůrné covidové programy.
  Současná epidemická situace podle ministerstev zatím nedovoluje uvažovat o otevření zoologických zahrad veřejnosti. Roman Horský přesto doufá, že od května by mohly být v zoologických zahradách otevřeny alespoň venkovní prostory a zlínská zoo by tak konečně mohla počítat s příjmy ze vstupného. To totiž dříve pokrývalo až 80 % nákladů na provoz.
  „Stále nevidím rozdíl mezi parkem a naší zoologickou zahradou, která je v lese na 55 hektarech,“ dodává Horský. Zlínská zoo pro otevření udělá maximum. Podle slov ředitele je zoo schopna na základě zkušeností z loňského roku zabezpečit bezpečnost návštěvníků, například on-line nákupem vstupenek, aby se před vstupem netvořily řady.
  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze