Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Zlínskou ZOO drží podpora veřejnosti

„Jsme rádi, že si nás vláda začala všímat,“ říká o navýšené dotaci státu ředitel zlínské zoo Roman Horský. Děkuje ale především veřejnosti. Jednotliví lidé totiž zoo podpořili dvojnásobnou částkou než stát.
Ministerstvo financí uvolní na podporu zoologických zahrad 80 milionů korun. Je to o 50 milionů víc, než bylo původně plánováno. Na zvýšení se dohodla ministerstva financí a životního prostředí. Tyto peníze budou určeny na krmivo. Na peníze budou mít nárok jen licencované zahrady, kterých je v republice 28. Peníze jsou podle ministerstva rozdělovány na základě počtu ohrožených druhů živočichů, které daná zoologická zahrada chová. Každá zoologická zahrada tak obdrží jinou částku.
Zoo ve Zlíně počítá podle těchto pravidel s příspěvkem 4 miliony korun a podle ředitele Romana Horského oceňuje, že tato pomoc přijde rychle. Zoologické zahrady se společně snaží dosáhnout toho, aby mohly využít i další podpůrné covidové programy.
Současná epidemická situace podle ministerstev zatím nedovoluje uvažovat o otevření zoologických zahrad veřejnosti. Roman Horský přesto doufá, že od května by mohly být v zoologických zahradách otevřeny alespoň venkovní prostory a zlínská zoo by tak konečně mohla počítat s příjmy ze vstupného. To totiž dříve pokrývalo až 80 % nákladů na provoz.
„Stále nevidím rozdíl mezi parkem a naší zoologickou zahradou, která je v lese na 55 hektarech,“ dodává Horský. Zlínská zoo pro otevření udělá maximum. Podle slov ředitele je zoo schopna na základě zkušeností z loňského roku zabezpečit bezpečnost návštěvníků, například on-line nákupem vstupenek, aby se před vstupem netvořily řady.
Zdroj: iRozhlas.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze