Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Zlínský kraj navýšil dotace na program Otevřené brány

  Od 24. ledna do 8. února budou moci vlastníci významných sakrálních staveb na území Zlínského kraje podávat žádosti o zařazení do nově vypsaného tříletého programu Otevřené brány 2022-2024. Krajští radní na něj schválili částku 1 500 000 korun, což je celkem o 150 000 korun víc, než tomu bylo dosud. Zatímco v minulých letech totiž bylo na stejnojmenný projekt z krajské pokladny každoročně uvolňováno 450 000 korun, pro nadcházející roky to bude 500 000 korun.

  Iniciativa Otevřené brány se ve Zlínském kraji úspěšně rozvíjí od roku 2009. Jejím cílem je zpřístupnění bohatého fondu památek sakrální povahy, zejména historicky hodnotných kostelů a jejich mobiliáře.

  „Projekt si získal značnou oblibu a považujeme ho za cenný nástroj k rozvíjení všeobecné vzdělanosti a schopnosti lidí vnímat duchovní kulturu, nehledě na praktický přínos v oblasti cestovního ruchu. Navíc můžeme pozorovat, že se otevřením kostelů posiluje vztah lidí k místu, kolem kterého dosud třeba jen netečně procházeli. Zkušenosti opravdu ukázaly, že až díky projektu mnozí ´objevili´ kostel v místě svého bydliště. Budeme proto rádi, když se zapojí i noví zájemci z řad farností a náboženských obcí, kteří by rádi otevřeli pozoruhodné sakrální prostory co nejširší veřejnosti,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za kulturu a školství.

  Dotace Zlínského kraje je určena k pokrytí části nákladů na odměny průvodců, kteří zájemcům o prohlídky sakrálních staveb poskytují výklad, přičemž tyto exkurze jsou zdarma. Na realizaci Otevřených bran se podílejí také další partneři, především města a obce.

  Minimální výše dotace na jeden projekt činí 10 000 korun, celkem na dobu tříleté realizace je to tedy 30 000 korun; maximální výše dotace na jeden projekt je pak 30 000 korun (90 000 korun za celé tříleté období). Zbývající část výdajů musí být financována z vlastních zdrojů žadatele, případně z jiných prostředků – mimo rozpočet Zlínského kraje.

  Zdroj: Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze