EG.D pomáhá elektromobilitě

Publikováno: 18. 3. 2021Cca 2.6 min četbyKategorie: Energetika, Obory
SDÍLET

Zájemci mohou umístit své nástěnné dobíjecí stanice na trafostanice EG.D
Nelze si asi nevšimnout, že po českých silnicích jezdí stále více elektromobilů. Elektromobilita se stala trendem moderní doby a je jedním z nástrojů, jak zlepšit kvalitu ovzduší zejména v městských a příměstských oblastech. Tento trend se samozřejmě velmi dotýká i činností společnosti EG.D (dříve E.ON Distribuce, a.s., pozn.), která jako provozovatel distribuční soustavy má na starosti také připojování nových dobíjecích stanic do sítě.
Pro širší využitelnost elektromobilů a lepší zákaznickou spokojenost je zapotřebí existence dostatečně velkého počtu dobíjecích stanic. Proto přišla společnost EG.D, a.s. v letošním roce s novým produktem, kterým je umístění nástěnných dobíjecích stanic pro elektromobily na trafostanice. Veskrze jde o to, že nástěnné dobíjecí stanice pro elektromobily (tzv. wallboxy) lze namontovat i na vnější fasády budov a společnost EG.D se tak rozhodla pro tyto účely umožnit zájemcům umístit jejich walboxy na fasády svých trafostanic. Tento produkt představuje krok směrem ke všem elektromobilistům a provozovatelům dobíjecích stanic. Zlepší se totiž dostupnost dobíjecích stanic, zejména pak na sídlištích a přilehlých parkovištích, neboť právě tam se nachází větší množství zděných trafostanic. Majitelem či provozovatelem dobíjecích stanic se mohou stát fyzické osoby, firmy i obce. Pro ně přináší tento produkt výhodu v tom, že se jedná o technicky jednoduchou, levnou a rychlou variantu umístění dobíjecí stanice bez nutnosti získání např. stavebního povolení.
První takto instalovaná dobíjecí stanice na distribučním území EG.D byla spuštěna v červenci loňského roku v Třebíči. Celá trafostanice byla navíc vymalována v komiksovém designu, kde pojícím tématem byla samozřejmě vybrána elektromobilita a její vývoj.

 
 
 
 
 
Chcete-li se o produktu dozvědět více informací, můžete se obrátit na Michala Holana, e-mail: michal.holan@egd.cz.
Michal Holan
Business Development
E.GD, a.s.

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější