Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  Cena tepla v Liberci stoupne jen minimálně

  Cena tepla pro zákazníky Teplárny Liberec stoupne v příštím roce jen o 71 Kč za GJ. Měsíční výdaje domácností za teplo a teplou vodu tak budou při průměrné spotřebě 20 GJ vyšší pouze o 120 korun. Této ceny Teplárna Liberec dosáhne díky vhodnému palivovému mixu a mimořádným opatřením v chodu a hospodaření společnosti v příštím roce.

  Teplárna Liberec dále po nezbytně nutnou dobu omezí spalování zemního plynu, jehož ceny na trhu vystoupaly o více než 300 %, a dočasně jej nahradí alternativním palivem. V běžném provozu teplárna využívá 65 až 70 % dodávky tepla od TERMIZA, zbývajících 30 až 35 % tepla vyrábí spalováním zemního plynu. Toto zásadní opatření doprovodí i řada dalších kroků. Došlo k okamžitým úsporám na úrovni provozu. Stejně tak byly odsunuty větší investice dlouhodobě plánované na konec roku 2021 a nadcházející období.

  „Navýšení ceny o necelých 11 % považuji za pozitivní zprávu pro občany, firmy i město Liberec, které je významným akcionářem teplárenské společnosti a zároveň jejím zákazníkem. S ohledem na to, co se v posledních měsících děje na trhu s energetikou, je dobře, že nám nehrozí významně vyšší růst cen, kterým nyní čelí některá jiná města, jako například Brno nebo Praha. Zároveň se ukazuje, že se po letech Liberci vyplatilo a zúročí více než 20 let staré rozhodnutí mít ve městě spalovnu, která termicky využívá komunální odpad,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

  Slevy z ceny tepla a teplé vody, které čerpají zákazníci ve věrnostním programu, zůstanou zachovány.  Teplárna Liberec zásobuje třináct tisíc libereckých domácností, desítku průmyslových areálů a přes 120 odběratelů z terciární sféry. Centrální zásobování teplem zajišťuje dodávky tepelné energie ve městě už od roku 1976. Pro výrobu tepla používá v posledních letech zejména energii vyrobenou v přilehlém zařízení na energetické využití odpadů TERMIZO a zemní plyn Výrazně tak přispívá k zachování zdravého životního prostředí. Společnost TERMIZO patří stejně jako Teplárna Liberec do významné energetické skupiny MVV Energie CZ.

  Zdroj: Město Liberec

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze