Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  EnergetikaŽivotní prostředí

  Chemička v Sokolově bude mít nový ekologický zdroj energie

  Sokolovská chemička Synthomer vybuduje nový ekologický energetický zdroj za zhruba 136 milionů korun. Jedná se o jednu z největších investičních akcí firmy v její historii. Cílem projektu je náhrada původního uhelného zdroje novým plynovým. Díky tomu se snížení emise CO2 o třetinu, významně klesnou emise dalších škodlivin a odběr vody z řeky Ohře. To je další zásadní přínos firmy Synthomer ke zlepšování životního prostředí v Sokolově.
  Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel společnosti Synthomer, uvedl, že letos 29. dubna schválilo představenstvo globální skupiny Synthomer investici do tohoto transformačního projektu ve výši 4,4 miliónu liber (136 miliónů Kč). „ A 15. června jsme s dodavatelskou firmou CHP Trading podepsali smlouvu o výstavbě nové energetiky, která je dobrou zprávou pro budoucnost našeho závodu. Předpokládáme, že přínosy provozu nových plynových kotlů se projeví již letos v listopadu,“ konstatoval ředitel.
  Původní uhelný zdroj byl v sokolovské chemičce vybudován v roce 1917, kdy se začala psát historie firmy v Sokolově. V prvních letech si chemička dokonce těžila uhlí sama. Samozřejmě, i stávající zdroj prošel několika etapami úprav a různých modifikací, ať již dle potřeb vlastního areálu, tak úpravy legislativními, jelikož ochrana životního prostřední nabývala na důležitosti. „Současný zdroj slouží jako záložní zdroj tepla pro Sokolov, což bohužel bude s novým zdrojem ukončeno a velmi nás to mrz,“ dodal ředitel.
  Zdroj: Město Sokolov
  Tagy: Sokolov, Karlovarský kraj, Průmysl, Životní prostředí, Energetika

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze