Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

EnergetikaŽivotní prostředí

Chemička v Sokolově bude mít nový ekologický zdroj energie

Sokolovská chemička Synthomer vybuduje nový ekologický energetický zdroj za zhruba 136 milionů korun. Jedná se o jednu z největších investičních akcí firmy v její historii. Cílem projektu je náhrada původního uhelného zdroje novým plynovým. Díky tomu se snížení emise CO2 o třetinu, významně klesnou emise dalších škodlivin a odběr vody z řeky Ohře. To je další zásadní přínos firmy Synthomer ke zlepšování životního prostředí v Sokolově.
Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel společnosti Synthomer, uvedl, že letos 29. dubna schválilo představenstvo globální skupiny Synthomer investici do tohoto transformačního projektu ve výši 4,4 miliónu liber (136 miliónů Kč). „ A 15. června jsme s dodavatelskou firmou CHP Trading podepsali smlouvu o výstavbě nové energetiky, která je dobrou zprávou pro budoucnost našeho závodu. Předpokládáme, že přínosy provozu nových plynových kotlů se projeví již letos v listopadu,“ konstatoval ředitel.
Původní uhelný zdroj byl v sokolovské chemičce vybudován v roce 1917, kdy se začala psát historie firmy v Sokolově. V prvních letech si chemička dokonce těžila uhlí sama. Samozřejmě, i stávající zdroj prošel několika etapami úprav a různých modifikací, ať již dle potřeb vlastního areálu, tak úpravy legislativními, jelikož ochrana životního prostřední nabývala na důležitosti. „Současný zdroj slouží jako záložní zdroj tepla pro Sokolov, což bohužel bude s novým zdrojem ukončeno a velmi nás to mrz,“ dodal ředitel.
Zdroj: Město Sokolov
Tagy: Sokolov, Karlovarský kraj, Průmysl, Životní prostředí, Energetika

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze