Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaEnergetika

E.ON spouští mezinárodní roaming

S kartou E.ON Drive mohou řidiči elektromobilů nově nabíjet v sousedních zemích

Společnost E.ON se snaží neustále zlepšovat a posouvat komfort pro své zákazníky při užívání elektromobilů. Od 1. června dokáže se svojí kartou E.ON Drive nabídnout klientům možnost jednoduše zaplatit jednou kartou u více než 9 000 dobíjecích bodů – a to ve všech sousedních zemích. Na začátku prázdnin se přidá dalších 3 000 dobíječek, aby se lidé dostali pohodlně na dovolenou do oblíbených dovolenkových destinací.

Elektromobilita je pro nás v E.ONu velkým a důležitým tématem, kterému se intenzivně věnujeme. Nejenže stavíme veřejnou dobíjecí infrastrukturu, realizujeme dobíjecí řešení pro firmy a domácnosti, ale snažíme se i zvyšovat komfort pro uživatele ve všech směrech. Jedním z nich je i možnost platit jednou dobíjecí kartou v řadě jiných zemích tak, aby se jízda a užívání elektromobilu co nejvíce přiblížilo cestování s vozem se spalovacím motorem. Během minulého a tohoto roku jsme i díky národnímu roamingu zajistili našim zákazníkům možnost dobíjet s jednou kartou u více než 900 stanic v Česku. Následné rozšiřování roamingových služeb v zahraničí je pro nás dalším velkým krokem,“ vysvětluje Claudia Viohl, generální ředitelka E.ON v České republice.

Dosud museli řidiči při platbách na dobíjecích stanicích v zahraničí využívat celou řadu aplikací a registrací u lokálních poskytovatelů a platilo to i pro aplikace příslušných národních jednotek společnosti E.ON. Tohle všechno momentálně odpadá. „Ačkoliv na zavedení mezinárodního roamingu pracujeme dlouho, jeho dřívějšímu spuštění nám bránila hlavně daňová legislativa jednotlivých zemí.  Aktuálně jsme tyhle překážky dokázali vyřešit a můžeme tuhle možnost nabídnout našim zákazníkům. Možnost využít tzv. vratky DPH ocení především naši firemní zákazníci, pro které je to velký přínos ve využívání elektrických vozů za hranicemi,“ říká Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON. „V praxi funguje celý proces tak, že zákazník používá svou kartu i v zahraničí, jednou měsíčně mu přijde celkové vyúčtování a bude provádět jen jednu celkovou platbu. Faktury ale bude mít rozepsané po jednotlivých destinacích,“ doplňuje Martin Klíma.

Řidiči budou moci od června využít 9 000 stanic

Od 1. června budou moci řidiči využít 9 000 dobíjecích bodů v Česku a zároveň dalších čtyřech okolních zemích – v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Z toho bude více než 1 500 ultrarychlých. O další měsíc později by měla přibýt možnost zaplatit kartou E.ON Drive také ve Slovinsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku a Rumunsku a přibýt by mělo dalších 3 000 dobíječek tak, aby měli zákazníci co nejjednodušší cestu na dovolenou do oblíbených destinací, a to bez výraznějších zdržení, protože budou moci dohromady využít více než 1 900 ultrarychlých dobíječek.

„Všechny stanice najdou zákazníci v naší aplikaci E.ON Drive a uvidí u nich obsazenost a transparentně také cenu, za kterou budou dobíjet, a nedojde pak u nich k žádnému překvapení. Vše bude tak, jak jsou zvyklí z roamingových služeb v Česku,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON. E.ON na zavedení roamingových služeb spolupracoval s dalšími partnery z příslušných zemích jako Charge-on/E.ON Drive v Německu, Allego, Smatrics, Greenway, ZSE nebo IONITY.

Tuzemská veřejná dobíjecí síť E.ON Drive má už 200 dobíječek

Vedle roamingových služeb E.ON dál rozvíjí i veřejnou dobíjecí infrastrukturu v České republice. Aktuálně čítá tuzemská síť E.ON Drive už 200 dobíjecích stanic. „Dvoustou dobíječku jsme otevřeli v Miličíně na trase mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Vedle toho dál pracujeme na tom, abychom se na konci tohoto roku přiblížili hranici 300 dobíjecích stanic. Aktuálně jich je už více než 125 dalších ve výstavbě,“ uzavírá Jakub Kott.

Zdroj a foto: E.ON

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze