Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceEnergetika

Jaderné dny budou v Plzni

Přiblížit využívání jaderné energie v současné společnosti zejména mladé generaci se zvláštním zaměřením na středoškoláky má za cíl letošní, již 11. ročník Jaderných dnů, který proběhne od 15. září do 20. října v kampusu Západočeské univerzity v Plzni. Ta akci již tradičně připravuje se společností ŠKODA JS a CENEN (Czech Nuclear Education Network).

Jaderné dny jsou naším příspěvkem ke zvyšování zájmu mladé generace o technické obory všeobecně a o jadernou energetiku zejména,“ říká generální ředitel ŠKODA JS František Krček. „Můžeme dnes nabídnout studentům stejně zajímavou perspektivu, jakou měla moje generace, která se po skončení studia podílela například na spouštění JE Temelín. Nový jaderný zdroj v ČR získává stále konkrétnější obrysy a jsem přesvědčen, že nezůstane u jednoho bloku.“

Celou akci zahájí dvoudenní mezinárodní konference „Nový jaderný zdroj pro ČR – stav přípravy v r. 2021“, která proběhne 15. a 16. září v budově Fakulty aplikovaných věd. Téma je stále aktuální s tím, jak se blíží další etapa přípravy budování nového jaderného zdroje, který je nezbytnou podmínkou budoucí energetické bezpečnosti a soběstačnosti ČR. Na plenárním zasedání vystoupí zástupci investora ČEZ, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, generální ředitel ŠKODA JS František Krček a další odborníci. Představitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii se sídlem ve Vídni John Roberts vystoupí s přednáškou na téma závažnosti jaderného vzdělávání.

Veškeré informace o letošních Jaderných dnech najdou zájemci na webových stránkách.

Zdroj: TZ Západočeská univerzita v Plzni

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze