Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Energetika

Kladno získalo evropský grant na podporu transformace městské energetiky

Jako jediné město z České republiky uspělo Kladno s žádostí o jednoletý grant evropského programu European City Facility (EUCF), který bude znamenat příspěvek 60 000 euro (zhruba 1,6 milionu korun). Největší středočeské město ho použije na přípravu investičních projektů tzv. chytré energetiky šetrné k přírodě.

EUCF je již druhým projektem z velkého programu Evropské komise na podporu výzkumu a inovací HORIZON 2020, jehož podporu se Kladnu na vynucené cestě za udržitelnou energetikou podařilo získat. Stejně jako mezinárodní projekt SPARCS, do něhož Kladno také patří, se i EUCF zaměřuje na budoucí ekonomicky udržitelný rozvoj evropských měst, který bude zároveň šetrný k přírodě i lidem. Nový grant získalo kromě Kladna ještě 25 evropských měst například z Polska, Chorvatska, Maďarska, Bulharska, Litvy či Slovinska.

Kladno bude například potřebovat podrobnou studii pro zamýšlenou instalaci fotovoltaických systémů na budovách města na výrobu elektřiny za pomoci slunečního svitu. Výroba elektřiny by byla velmi zajímavou ekonomickou příležitostí pro město do budoucna, a to nejen kvůli pokrytí spotřeby v městských budovách, ale i pro možnost prodeje do distribuční sítě. Vzhledem ke zvyšujícím se cenám elektřiny zvažují tyto zajímavé strategie i další města v ČR. K tomu je samozřejmě zapotřebí provést řadu analýz a úvah.

Zdroj: Město Kladno

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze