Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Energetika

Komora statutárních měst apeluje na pomoc obcím s MHD

Červnové zasedání Komory statutárních měst Svazu měst a obcí ČR vyzvalo ve svém apelu vládu k pomoci městům a obcím, na které vlivem prudkého nárůstu cen energií těžce dopadají zvýšené náklady na městskou hromadnou dopravu (MHD).

Mnohá města v minulosti vynaložila velké finanční prostředky na modernizaci vozového parku či pořídila nové inovativní a k přírodě a životnímu prostředí dopravní prostředky,“ říká Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubice a pokračuje, „nyní nevíme, zda nám v našich rozpočtech zbude dostatek prostředků na jejich provozování a údržbu.“

Odmítáme další zvyšování zátěže městských a obecních rozpočtů, kterou máme nést na svých bedrech a vyzýváme vládu k jednání,“ ukončuje Martina Charvát.

Městům se nabízí jednoduchá úvaha, zvednout ceny jízdného, což se ovšem neblaze promítne do dostupnosti veřejné dopravy a v konečném důsledku může vést i k zhoršení dostupnosti některých služeb na venkově. Ty jsou mnohdy závislé na zaměstnancích, kteří MHD využívají.

Řešením by mohl být vládní kompenzační balíček, který by městům ulevil tak, aby nemusela řadu svých dopravních služeb rušit či minimálně omezovat,“ říká předseda Komory statutárních měst a primátor města Olomouc Miroslav Žbánek.

Foto a zdroj: SMO ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze