Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  Komora statutárních měst apeluje na pomoc obcím s MHD

  Červnové zasedání Komory statutárních měst Svazu měst a obcí ČR vyzvalo ve svém apelu vládu k pomoci městům a obcím, na které vlivem prudkého nárůstu cen energií těžce dopadají zvýšené náklady na městskou hromadnou dopravu (MHD).

  Mnohá města v minulosti vynaložila velké finanční prostředky na modernizaci vozového parku či pořídila nové inovativní a k přírodě a životnímu prostředí dopravní prostředky,“ říká Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubice a pokračuje, „nyní nevíme, zda nám v našich rozpočtech zbude dostatek prostředků na jejich provozování a údržbu.“

  Odmítáme další zvyšování zátěže městských a obecních rozpočtů, kterou máme nést na svých bedrech a vyzýváme vládu k jednání,“ ukončuje Martina Charvát.

  Městům se nabízí jednoduchá úvaha, zvednout ceny jízdného, což se ovšem neblaze promítne do dostupnosti veřejné dopravy a v konečném důsledku může vést i k zhoršení dostupnosti některých služeb na venkově. Ty jsou mnohdy závislé na zaměstnancích, kteří MHD využívají.

  Řešením by mohl být vládní kompenzační balíček, který by městům ulevil tak, aby nemusela řadu svých dopravních služeb rušit či minimálně omezovat,“ říká předseda Komory statutárních měst a primátor města Olomouc Miroslav Žbánek.

  Foto a zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze