Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  EnergetikaŽivotní prostředí

  Město Děčín plánuje výměnu až tisícovky svítidel, chce ušetřit

  Vedení města chce maximálně využít možnosti získání dotačního titulu na výměnu stávajících sodíkových svítidel ve veřejném osvětlení za LED svítidla. V současné době proto připravuje žádost, kterou podá hned, jakmile bude letos vyhlášena výzva pro získání dotace. Její maximální výše je 10 milionů korun.

  „Za tuto částku by město bylo schopno velmi rychle vyměnit až 1000 svítidel za nízkoenergeticky náročná LED svítidla. Ruku v ruce s touto výměnou by došlo k velké úspoře v řádu stovek tisíc korun ročně na provozu a energii, kterou stávající lampy potřebují,“ vysvětluje hlavní iniciátor této aktivity náměstek primátora Tomáš Brčák s tím, že výměna by proběhla do pěti let. Kromě úspor by se ve městě snížil i takzvaný „světelný smog“.

  Jako podklad pro dotaci je nezbytný dokonalý přehled o stávajících světelných bodech – tzv. mapový pasport veřejného osvětlení. Ten už má město připravený právě proto, aby mohlo o dotaci co nejrychleji požádat.

  „Pro možnost vytvořit potřebnou žádost o dotaci jsme do pasportu veřejného osvětlení přidali ke všem více jak 7 000 svítidlům i další atributy, jako je výška sloupu, svítivost, příkon či zatřídění komunikace. K mapovému podkladu samozřejmě náleží i související tabulka nákladů či spotřeby.

  Na základě všech těchto podkladů se dá pak naprosto přesně vytvořit podklad pro dotaci a určit budoucí roční úsporu,“ doplnil technické náležitosti koordinátor pro Smart City a ICT Martin Strnad.

  Zdroj: Město Děčín

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze