Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Energetika

Město Vrchlabí dokáže ročně spořit milion na energiích

Město Vrchlabí, člen SMO ČR a brána do Krkonoš s 12 tisíci obyvateli, dokáže díky realizaci projektu EPC spořit na energiích milion korun ročně.

Předcházela tomu série jasných kroků, především si radnice nechala udělat analýzu stavu a spotřeby v jednotlivých městských objektech.  Z té vyplynulo, že nejvyšších úspor lze dosáhnout ve dvou základních a jedné mateřské škole, zámku a radnici. Výsledkem je pak snížení nákladů na energie v 5 objektech o téměř 19 %, což se zrovna v dnešní době rostoucích cen energií zdá jako fata morgána.

EPC může být skvělé vodítko i pro další města, která chtějí jako řádný hospodář pečovat o svůj majetek a spořit rozpočet. Jak celý projekt vznikl, jak dlouho trval, v čem pomohl městu, kdo městu s projektem pomáhal, a hlavně jaká z toho plynou doporučení pro další česká města – na tyto otázky vám dá odpověď starosta Jan Sobotka, host podcastu NCEÚ.

Bližší informace na webuSpotify i YouTube. #NCEÚ

Zdroj: Národní centrum energetických úspor

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze