Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  Mladá Boleslav pomůže lidem, které zasáhla energetická krize

  Město Mladá Boleslav připravilo projekt na pomoc lidem, kteří se stali obětí stávající energetické krize. Jedná se o ohrožené skupiny obyvatel města, kteří byli nuceni vzhledem ke krachu dodavatele energií přejít k takzvanému dodavateli poslední instance. Město těmto lidem poskytne jednak poradenskou pomoc, a pokud to bude nutné tak také speciální bezúročnou půjčku.

  Od středy 10. listopadu tak funguje ve velké zasedací místnosti staré radnice (budova bývalého okresu) poradenské centrum, specializující se na pomoc obětem energetické krize. K dispozici zde bude každý všední den od 8 do 16 hodin.

  Zaměstnanci zde budou radit lidem, kteří aktuálně řeší problém kvůli tomu, že jejich dosavadní dodavatel energie zkrachoval. Budou poskytovat rady, jak v jejich konkrétním případě postupovat. Další službou bude pomoc s přechodem od dodavatele poslední instance k trvalému poskytovateli energie. Na schůzku do poradního centra doporučuje se předem telefonicky objednat na čísle 797 870 558.

  Třetím pilířem pomoci pak bude možnost získat od města bezúročnou půjčku ve výši rozdílu mezi dosavadní měsíční zálohou na energie a nově vyměřenou zálohou. (Pokud například člověk dosud platil 3 tisíce měsíčně a nyní má platit 15 tisíc korun, rozdíl 12 tisíc si může bezúročně půjčit od města.) Lidé si mohou půjčit na tento rozdíl na dobu maximálně tří měsíců, doba splácení je pak stanovena na 18 měsíců.

  Na bezúročnou půjčku budou mít nárok starobní či invalidní důchodci po doložení toho, že skutečně pobírají důchod. Dále si ji budou moci vzít rodiče samoživitelé, pečující o nezletilé dítě, rodiny, pobírající dávku v hmotné nouzi a rodiny, pobírající příspěvek na bydlení. V těchto případech už ale bude nutné koordinovat vše se sociálním odborem a posuzovat každý konkrétní případ zvlášť.

  Podle odhadu by se to v Mladé Boleslavi mohlo týkat zhruba 3000 domácností, na půjčku od města by mohlo dosáhnout cca 20 procent z nich.

  Zdroj: Město Mladá Boleslav

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze