Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  Na severní Moravě dobře hospodaří s energiemi

  Moravskoslezský kraj prošel náročným auditem a získal certifikát ISO systému energetického managementu. Znamená to, že krajská korporace dobře hospodaří s energiemi a systém energetického managementu funguje na nadstandardní úrovni.

  „Systém managementu hospodaření s energií je ideálním nástrojem organizace ke snižování energetické náročnosti, zvyšování energetické účinnosti, zlepšování životního prostředí, snížení emisí a menšího čerpání neobnovitelných zdrojů. Tedy všeho, o co Moravskoslezský kraj usiluje. Jsem rád, že tento systém u nás funguje nadstandardně, zvlášť v současné situaci na trhu s energiemi,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

  Hospodárné využívání energií patří ke strategickým cílům Moravskoslezského kraje. Proto byl v roce 2014 zaveden na krajském úřadu a v příspěvkových organizacích systematický management hospodaření s energií. Nyní bylo nutné celý systém zaktualizovat podle platných norem, a zároveň ho rozšířit o obchodní společnosti Moravskoslezského kraje. První kroky k získání certifikace byly podniknuty v průběhu loňského roku, letos koncem listopadu byl celý proces ukončen. Audit u moravskoslezského krajského úřadu, příspěvkových organizací a obchodních společností kraje provedli auditoři certifikační společnosti SGS ICS Czech Republic, s.r.o. Celý proces koordinoval odbor energetiky, průmyslu a chytrého regionu Krajského úřadu MSK ve spolupráci s příspěvkovou organizací Moravskoslezské energetické centrum, která byla odborným garantem všech činností spojených s certifikací.

  Zdroj: TZ Moravskoslezský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze