Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

EnergetikaŽivotní prostředí

Sleví EU z klimatických závazků?

I když se Evropa potýká s energetickou krizí, Evropská unie nijak neslevuje ze svých klimatických závazků. I nadále bude před letošním klimatickým summitem OSN naléhat na největší světové ekonomiky, aby zlepšily své cíle v boji proti změně klimatu, a upozorní, že současné úsilí států je nedostatečné. Vyplývá to z návrhu dokumentu, do kterého nahlédla agentura Reuters.

Navzdory řadě nových závazků ke snižování emisí, které země oznámily na loňském klimatickém summitu COP26, ,,globální opatření v oblasti klimatu zůstávají nedostatečná“, uvedla EU v návrhu svého mandátu pro jednání na summitu COP27, který se uskuteční v listopadu v egyptském Šarm aš-Šajchu.

V návrhu, o němž se bude ještě několik týdnů jednat a který se může před říjnovým schválením v zemích EU změnit, se uvádí, že pokud má svět zabránit globálnímu oteplování nad 1,5 stupně Celsia, musí znečišťovatelé své cíle revidovat.

,,[EU] vyzývá všechny smluvní strany, aby předložily ambiciózní cíle a politiky, a naléhavě vyzývá zejména velké ekonomiky, které tak dosud neučinily, aby cíle přehodnotily nebo posílily,“ uvádí se v dokumentu.

Téměř 200 zemí se sejde na konferenci COP27 po létě, které bylo pro mnohé z nich plné sucha, vln veder a dalších klimatických extrémů. Jednání, jak omezit emise a jak toto úsilí financovat, však probíhají v kontextu energetické krize, která vyčerpává státní rozpočty a nutí některé země spalovat více uhlí.

Foto: Kamit.cz
Zdroj: Enviweb

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze