Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  V Liberci chtějí vybudovat bioplynovou stanici

  Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní.  Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou.

  „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

  Nová bioplynová stanice by pak měla prodávat vyrobený biometan Libereckému kraji a jím zřízeným a vlastněným organizacím a statutárním městům za cenu o 5 až 10 % nižší, než bude jeho tržní cena. Návrh financování výstavby bioplynové stanice bude součástí studie proveditelnosti, kterou zpracuje společnost MVV Energie CZ. Měla by vyrůst na pozemcích statutárního města Liberec při Londýnské ulici v Růžodole a Starých Pavlovicích v návaznosti na již fungující čističku odpadních vod provozovanou Severočeskými vodovody a kanalizacemi.

  Záměr vybudovat bioplynovou stanici, v níž by se měly také likvidovat odpady z aglomerace Liberce a Jablonce nad Nisou, je v souladu s Plánem odpadového hospodářství Libereckého kraje 2016–2025. „Je v našem zájmu, aby se na území Libereckého kraje budovala zařízení ke zpracování biologicky rozložitelného odpadu vznikajícího primárně na jeho území, protože kapacita současných zařízení je nedostačující,“ dodal Židek.

  Foto a zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze