Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Energetika

  Zahájení projektu ePlanet zaměřeného na podporu energetické přeměny v obcích a městech

  Energetická agentura Zlínského kraje zahájila v září 2021 realizaci nového tříletého mezinárodního projektu s názvem ePLANET realizovaného v rámci programu Horizon2020. Evropský projekt ePLANET bude využívat nejinovativnější nástroje v oblasti umělé inteligence a velkých dat k využití dostupných energetických údajů s cílem intenzivně podpořit plány energetické transformace na úrovni měst a obcí.

  Projekt ePLANET je založen na stávající infrastruktuře vyvinuté v předchozích projektech mezi katalánskými partnery CIMNE (Mezinárodní centrum pro numerické metody v inženýrství v Barceloně), ICAEN (Katalánský energetický institut) a zemské rady provincie Girona, což umožní rozsáhlý sběr dat o úspěšných zkušenostech s opatřeními pro energetickou transformaci a srovnání implementace dat, opatření a plánů na evropské úrovni, které budou slučitelné s regionálními a národními plány. To zlepší rozhodovací proces (informovanější, transparentnější a rychlejší), což přispěje ke zlepšení monitorovacích a ověřovacích procesů a k rozšiřování obnovitelných zdrojů energie na celém území a také k účinnému plánování plánů dekarbonizace v sektorech jakými jsou mobilita, budovy a průmyslový sektor.

  Projekt ePLANET je tříletým projektem a během těchto tří let bude zamýšlený koncept projektu ověřen ve třech pilotních regionech, a to v provincii Girona v Katalánsku (Španělsko), na ostrově Kréta (Řecko) a ve Zlínském kraji v České republice. Proces ověření bude realizován v první polovině projektu tak, aby bylo zajištěno správné nastavení nástrojů pro naplnění skutečných potřeb veřejných orgánů v oblasti energetické transformace. Ve druhé polovině realizace se projekt zaměří na rozšíření a aplikaci nástrojů a metodologie ePLANET na tři pilotní oblasti (Girona, Kréta, Zlínský kraj) a opakovatelnost výsledků v jiných regionech Evropy. Aby bylo zajištěno zapojení nových regionů a místních orgánů, bude projekt stavět na stávajících iniciativách (Pakt starostů and ManagEnergy), ve kterých mají různí partneři projektu silný vliv.

  Zdroj: Město Zlín

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze