Financování veřejné dopravy v kraji bude mít plně na starost Integrovaná doprava Středočeského kraje

Publikováno: 1. 12. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Kraje, Středočeský kraj
SDÍLET

Nové standardy dopravní obslužnosti schválilo zastupitelstvo v říjnu tohoto roku.

Počínaje rokem 2022 bude příspěvková organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje vykonávat z pověření Středočeského kraje v plném rozsahu činnosti Standardů dopravní obslužnosti. Současně bude zodpovídat za financování veřejné dopravy. Rozhodlo o tom zastupitelstvo Středočeského kraje schválením úpravy zřizovací listiny IDSK.

„Jedná se o zásadní změnu v systému správy financování středočeské veřejné dopravy, která přinese spolu se zaváděnými Standardy dopravní obslužnosti pro středočeská obce a města výrazně jednodušší administrativu objednávek dopravní obslužnosti. Schválená úprava umožňuje přenést odpovědnost za smluvní ujednání v rámci nových Standardů dopravní obslužnosti Středočeského kraje na IDSK, jež bude smlouvy uzavírat z pověření Středočeského kraje a pod kontrolou orgánů Středočeského kraje,“ uvedl radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.

Nové standardy dopravní obslužnosti schválilo zastupitelstvo v říjnu tohoto roku. Ty nastavují transparentní poměr spolufinancování dopravní obslužnosti ve středních Čechách mezi středočeskými obcemi, městy a krajem. Do současnosti nebyla výše příspěvků ze strany obcí a měst sjednocená. Některé přispívaly více, jiné méně, několik set obcí dokonce vůbec, neexistovala žádná pravidla.

Zdroj: Středočeský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější