Gránice ve Znojmě čeká zimní ozdravení

Publikováno: 22. 11. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Jihomoravský kraj, Kraje, Životní prostředí
SDÍLET

Městské lesy Znojmo, příspěvková organizace města, se pustí během následujících měsíců do ozdravení Gránického údolí. Provedou takzvanou nahodilou těžbu v lokalitě pod znojemským hradem. Kácení čeká stromy suché nebo s hnilobou. Tyto mrtvé nebo odumírající stromy mohou být pro návštěvníky nebezpečné, hrozí pády suchých větví a stromů apod. Jejich odstraňování v Gránicích bude zahájeno koncem listopadu a bude pokračovat v dalších měsících.

V tomto období mohou návštěvníci údolí narazit na těžkou techniku a při svých procházkách by proto měli dbát větší opatrnosti a řídit se pokyny na informačních cedulích a pracovníků provádějících těžbu.

Na místech, kde těžba proběhne, bude průběžně prováděn úklid, a pokud se zde neukáže přirozené zmlazení, tak budou tato stanovištně standardně do dvou let zalesněna vhodnými (listnatými) dřevinami. Dále je naplánovaná oprava cest dle potřeby.

Městské lesy Znojmo se snaží průběžně odstraňovat nebezpečné a zdravotně nevhodné stromy, ale porosty v Gránicích jsou rozsáhlé a místy nepřístupné. Proto se k obnově těchto porostů přistupuje tak, aby to co nejvíce vyhovovalo nejen návštěvníkům (mimo sezónu), ale také přírodě a lesu.

Zdroj: Jihomoravský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější