Hasiči pokračují v zásahu po ničivém tornádu

Publikováno: 28. 6. 2021Cca 1.8 min četbyKategorie: Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Zásah hasičů v několika obcích na Břeclavsku a Hodonínsku pokračuje. Změnil se charakter zásahové činnosti, kdy hasiči ukončují záchranné práce a pokračují v pracích likvidačních, které mají odstranit následky způsobené mimořádnou událostí, tedy tornádem.
Do postižené oblasti, ve které se nachází stopa po tornádu o velikosti přibližně 500 m x 26 km, již dorazily posily v podobě hasičských odřadů ze všech krajů České republiky, včetně potřebné techniky, složené jak z profesionálních, tak také dobrovolných hasičů.
Primárně na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Jihomoravského kraje, ale také týmy a odřady z celé České republiky.
Záchranný útvar HZS ČR má na místě tři odřady v počtu 60 příslušníků a 38 kusů techniky, včetně té těžké, jako jsou velké nakladače a bagry na odklízení sutí a na případnou demolici budov. Připravenu mají mimo jiné i kontejnerovou elektrocentrálu KEC 400, která poslouží jako generátor pro výrobu elektřiny pro napájení větších budov (například velitelské štáby a prostory pro nouzové přespání osob, základny humanitární pomoci apod.)
Na místo již dorazily také všechny odřady HZS ČR složené z 13 odřadů HZS krajů a z dobrovolných hasičů z celé ČR. Celkem se jedná o 450 hasičů, kteří disponují 204 ks techniky (včetně bagrů, nakladačů, kontejnerů, případně speciálních přívěsů, 4 velké elektrocentrály atd.) Dosavadní dva odřady USAR týmů již ukončily svoji činnost a nahradily je odřady z HZS hl. města Prahy a HZS Moravskoslezského kraje.
Zdroj: HZS ČR

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější