Hlavním partnerem výstavy Má vlast cestami proměn bude Královéhradecký kraj

Publikováno: 9. 7. 2021Cca 2.7 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj, Soutěže
SDÍLET

Královéhradecký kraj je již několik let stabilním partnerem putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která představuje veřejnosti obdivuhodné proměny a příběhy opomíjených objektů, přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Krajští radní schválili zapojení Královéhradeckého kraje jako hlavního partnera 14. ročníku putovní výstavy Má vlast cestami proměn.
Výstavu pořádá spolek Cestami proměn ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad a jejími partnery jsou také kraje České republiky. Výstava prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech.
Do samotných rekonstrukcí se mnohdy zapojují místní obyvatelé. Díky jejich odhodlání se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář a objekty získávají zpět svůj ztracený smysl. Vystavené proměny svěřují své příběhy, často pohnuté a plné bolesti, nebo naopak příběhy splněných nadějí, vždy plné obdivuhodné lidské práce.
Hlavní těžiště výstavy spočívá v putování. Každý rok se koná její slavnostní vernisáž na Vyšehradě v Praze, kde zůstává celý měsíc. Poté se rozjede do různých koutů České republiky a takto putuje po celý rok. Fotografie jsou vystaveny na veřejných prostranstvích v obcích a městech, v knihovnách, na úřadech, ministerstvech, univerzitách, v ulicích, na hradech, zámcích i na nádražích.
Slavnostní zahájení letošního roku 13. ročníku česko-slovenské putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova se konalo v červnu na pražském Vyšehradě. Představuje se zde 106 proměn chátrajících objektů ve znovuzrozená místa užitku a setkávání. Cenu odborné poroty loňského ročníku za Královéhradecký kraj získala revitalizace roubeného kostela sv. Mikuláše v Hradci Králové. Celkově zvítězil Památník Tomáše Bati ve Zlíně.
Zároveň odstartovalo hlasování veřejnosti o nejlepší proměnu ročníku 2021/2022, jehož hlavním partnerem je Královéhradecký kraj. Do hlasování a pro více informací lze na  Hlasování o nejlepší proměně ročníku 2021/2022 (cestamipromen.cz)
Zdroj: Královéhradecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější