Hledáme Strom roku 2022: Přihlášky končí už 30. dubna

Publikováno: 25. 4. 2022Cca 1.3 min četbyKategorie: Soutěže, Top, Životní prostředí
SDÍLET

Borovice, jabloň, lípa. Stromy tak rozdílné a přeci mají něco společného – své lidi. Ty, kteří je obdivují pečují o ně a vynesli je na stupínek pro vítěze v anketě Strom roku. Máte-li ve svém okolí a srdci svého stromového favorita, můžete ho přihlásit právě teď.

Anketa Strom roku máe podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy.

Přihlášky do 21. ročníku můžete posílat do 30 dubna. Nově mohou přihlášené komunity získat navíc 50 tisíc korun na svůj projekt, který umožní zvelebení okolí stromu. Přihlášky na www.stromroku.cz končí 30. dubna. Letošní dvanáctku finalistů pak pořadatelská Nadace Partnerství odtajní v polovině května.

K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, alespoň přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Hlavním kritériem úspěchu je ale příběh stromu a jeho spojení s místními lidmi. Poslední vítězkou se stala Zpívající lípa z Telecího.dubna 2022.

Další informace ZDE
Zdroj a foto: Nadace Partnerství

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější