Informace k distribuci antigenních testů do škol

Publikováno: 6. 4. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Obory, Zdravotnictví
SDÍLET

Přinášíme informace MŠMT v souvislosti s připravovanou distribucí antigenních testů pro školy a školská zařízení. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s připravovanou distribucí antigenních testů pro příslušné školy a školská zařízení v souladu s usnesením vlády ČR č. 276 ze dne 8. března 2021 ve znění usnesení vlády ČR č. 303 ze dne 18. března 2021 informuje, že:
– distribuce testů ze skladu Správy státních hmotných rezerv na jednotlivé kraje bude zahájena v úterý 6. dubna 2021. Celá distribuce bude podřízena tomu, aby všechny školy a školská zařízení (dále jen „školy“), do kterých by měli nastoupit děti, žáci a studenti prezenčně již od pondělí 12. dubna 2021, měly testy k dispozici nejpozději do čtvrtka 8. dubna 2021.
– testy jsou nyní centrálně distribuovány do těch škol, v nichž bude již v první fázi otevírání probíhat skupinové vyučování či na něj navazující poskytování školských služeb, resp. do škol, v nichž děti pobývají nepřetržitě. Distribuce tak nebude realizována zejména do základních uměleckých škol, středisek volného času či školských poradenských zařízení.
– samotné testy budou doručeny na jednotlivé kraje ze skladů Správy státních hmotných rezerv, a to prostřednictvím Hasičského záchranného sboru ČR spolu s předávacím protokolem od MŠMT. Následnou distribuci do škol zajistí jednotlivé kraje (obdobně jako v případě respirátorů FFP2). Konkrétní informace o distribuci tedy obdržíte od příslušného správního úřadu (krajského úřadu či úřadu obce s rozšířenou působností).
Více informací zde.
Zdroj: MŠMT

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější