Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceIT

České Budějovice: Začal 23. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů

Jihočeský kraj a spolek Český zavináč vyhlašují další ročník Zlatého erbu, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Cílem je podpořit a motivovat úřady ke zlepšování komunikace s občany. Zároveň je to neopakovatelná příležitost nechat si zdarma udělat audit své webové prezentace, poznat, jak se věci dají dělat lépe.
„Kdy jindy, když ne teď, v době koronavirové pandemie, mají města a obce šanci o zcela bezplatný audit svého webu. V této době je kontakt s lidmi elektronickou formou naprosto zásadní a v mnohých případech i jediný možný,“ řekla náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro IT a e-government Lucie Kozlová a dodala: „Ráda bych vyzvala všechny obce v našem kraji k účasti. Je čas se nad svými internetovými stránkami zamyslet, nechat se inspirovat a zkusit je zlepšit, vyměnit si zkušenosti s kolegy a využít příkladů dobré praxe. Důležitá je i inspirace moderními trendy elektronické komunikace. Přitom nejde zcela o výhru či diplom. Tou pravou odměnou bude větší spokojenost občanů vašeho města, vaší obce.“
Smysl soutěže Zlatý erb spočívá především v motivaci o dosažení co nejlepšího výsledku, ale webmasterům a provozovatelům poskytuje často nový pohled na podobu a úlohu webových stránek i užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Nedílnou součástí soutěže je i seznámení s aktuálními legislativními změnami. Do předchozího 22. ročníku soutěže se aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly ze 430 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Oficiální záštitu poskytly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. MMR se aktivně podílelo i na koncepci a hodnocení Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.
Krajského kola soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit města a obce kraje se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže www.zlatyerb.cz.
Příjem přihlášek pro letošní ročník již byl zahájen, uzávěrka je 23. dubna 2021. Krajská kola se budou hodnotit od 26. dubna 2021, krajské ceremoniály pak proběhnou v květnu a červnu. Finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, termín bude včas oznámen, popř. i další změny v souvislosti s vývojem pandemie.
Více informací na www.zlatyerb.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze