Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

IT

Digitalizované firmy jsou výkonnější a odolnější, s potřebnou modernizací jim pomůže národní plán obnovy

Tento článek je součástí Special reportu: Národní plán obnovy: Příležitost pro Česko

Pomoc českým firmám „digitálně dohnat“ západní konkurenci můžou peníze, které s sebou přináší post-pandemický fond obnovy. Finance samotné však nemusí být pro Česko všespásné, chybí zde totiž i digitální dovednosti zaměstnanců a zkušení odborníci.

Každoročně sledovaný Index digitální ekonomiky a společnosti (DESI) ukazuje, že i když se Česká republika v otázce digitalizace postupně zlepšuje, v rámci celé Evropské unie je stále podprůměrná a vyspělejší země se jí zatím nedaří dohnat.

Přestože se o potřebě rychleji digitalizovat mluví nejčastěji u státního aparátu, projít úspěšnou digitální transformací musí samozřejmě také průmysl a soukromá sféra obecně. Jak poukazují například průzkumy Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), firmy, které projdou digitální transformací, jsou odolnější nejen vůči kybernetickým hrozbám, ale také vůči problémům v oblasti lidských zdrojů.

Více informací zde.

Zdroj: Portál  EUractiv

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze