Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

IT

Digitální technická mapa Jihomoravského kraje

Výrazné zrychlení přípravy nejrůznějších staveb v regionu a také samotných stavebních řízení lze očekávat od projektu Digitální technické mapy Jihomoravského kraje.

„Projekt přijde na jihu Moravy na 235 milionů korun (včetně DPH). Téměř 200 milionů – a tedy 85 % – pokryje dotace z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, zbytek poskytne Jihomoravský kraj ze svých zdrojů,“ vyčísluje náklady krajský radní Jiří Hlavenka. „Cílem je vytvoření digitální technické mapy krajů ve smyslu stavebního zákona. Ta zahrnuje veškerou nadzemní i podzemní technickou infrastrukturu. Pokrytí území České republiky těmito digitálními technickými mapami je důležitým předpokladem pro zrychlení přípravy staveb a také stavebních řízení,“ dodává radní Hlavenka.

Digitální technickou mapou (dále DTM) se v rámci uvedeného projektu rozumí databázový soubor obsahující údaje o vybraných přírodních, stavebních, technických a přírodních objektech a zařízeních popisující jejich skutečný stav. Na podkladě mapy výškopisu a polohopisu zobrazuje stavební i přírodní objekty reálného světa (například budovy, silnice, sloupy, stromy apod.) a inženýrské sítě, které se v daném území nacházejí. Projekt počítá jak s pořízením technologií potřebných pro vyhotovení digitálních technických map a jejich správu v podobě datových úložišť počítačových sestav a serverů, tak se softwarem nezbytným pro správu a provoz DTM.

Digitální technická mapa kraje by měla vzniknout do března roku 2023.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze