Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  IT

  Na kyberbezpečnost a zlepšování informačních systémů veřejné zprávy poskytlo MMR  8,3 miliardy korun

  Kybernetická bezpečnost je v současné době jedním z hlavních témat, která se řeší po celém světě. Ministerstvo pro místní rozvoj proto poskytlo prostřednictvím Integrovaného operačního regionálního programu (IROP) na rozvoj českého eGovernmentu a kyberbezpečnosti 8,3 miliardy korun. V dalším programovém období IROP zařadil kyberbezpečnost mezi své priority.
  „K dnešnímu dni jsme z IROP podpořili 322 projektů za téměř 8,3 miliardy korun, které jsou určeny na úpravu nebo budování informačních systémů pro veřejnou správu, technická opatření pro kybernetickou bezpečnost veřejné správy a vytváření nebo modernizaci informačních a komunikačních systémů pro potřeby veřejné správy a složek integrovaného záchranného systému. Rozvoj eGovernmentu a kybernetické bezpečnosti budeme prostřednictvím IROP podporovat také v nadcházejícím programovém období 2021-2027, je to pro nás jedna z priorit,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
  Na podporu rozvoje eGovernmentu (informačních systémů veřejné správy) a kybernetické bezpečnosti veřejné správy (např. nemocnic) se v období 2021-2027 počítá s částkou cca 13 miliard Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Programový dokument IROP 2021-2027 je nyní projednáván s Evropskou komisí. První výzvy pro nové období lze očekávat pravděpodobně na začátku roku 2022.
  Zdroj: Tisková zpráva MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze