Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

ITKyberbezpečnost

Pardubický kraj se zaměřuje na kyberbezpečnost

Modernizace firewallů a kybernetického zabezpečení nebo nový dotační portál. To jsou projekty, které v těchto dnech připravuje Pardubický kraj.
„V současné chvíli se musíme zaměřit na modernizaci stávajících firewallů, které nevyhovují požadavkům kybernetické bezpečnosti. V souvislosti s tím chceme na úřadu lépe zabezpečit vnitřní síť. Nové informační služby projdou změnou, která bude pozitivní jak pro zaměstnance krajského úřadu, tak pro občany,“ uvedl radní pro informatiku a e-Government Alexandr Krejčíř. Součástí obnovy bude zapojení a zprovoznění firewallů nové generace včetně zaučení správců. Výměnou projde také podpůrná serverová infrastruktura.

Výraznou změnou projde i způsob podávání dotací. „Až doposud kraj zpracovával dotační procesy takzvaně ručně, bez digitalizace. Vzhledem k tomu, že kraj vyhlašuje ročně 90 dotačních výzev, ve kterých přijde zhruba 3500 žádostí, je třeba tyto procesy více zautomatizovat. Nejen že bychom rádi usnadnili zpracovávání dotačních žádostí zaměstnancům, ale rádi bychom zjednodušili činnost podávání žádostí o dotace i žadatelům. Elektronizace maximální možné míry dotačního cyklu přinese navýšení spolehlivosti a bezpečnosti a dopomůže k lepší dostupnosti služeb veřejné správy,“ dodal radní Krejčíř.

Pardubický kraj bude na všechny tři projekty podávat žádost o dotace z evropských peněz. „Celkové náklady na všechny tři projekty jsou ve výši 123 milionů korun. Na modernizaci firewallů se počítá s částkou 17,5 milionu korun, na zvýšení kybernetické bezpečnosti jsou předpokládané celkové náklady ve výši 100 milionů korun a na projekt Dotační portál Pardubického kraje se počítá s částkou 5,6 milionu korun. Úkolem našeho odboru je tyto obrovské finanční nároky vyřešit tak, aby krajský rozpočet, a tím i jiné investice v území, zatížily co nejméně.  Z evropských fondů proto chceme zajistit 85 procent uznatelných nákladů, a to v případě všech projektů,“ upřesnil radní pro rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze