Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  IT

  Roste počet uživatelů využívajících služeb eGoverementu

  V letošním roce pokračuje trend růstu využívání elektronických služeb státu i soukromého sektoru. Nejčastěji k tomu uživatelé využívají státní prostředek NIA ID fungující na kombinaci jména, hesla a SMS kódu. Nejvíce občanů pak vlastní identifikační prostředky vydávané bankami.

  Rok 2021 byl rokem elektronické identifikace a průlomového nárůstu uživatelů služeb eGovernmentu. Tento nárůst se v letošním roce nezastavil. V tuto chvíli už dokonce počet občanů, kteří vlastní alespoň jeden elektronický identifikační prostředek (eID), překonal hranici 5 milionů. Možnost elektronicky se přihlašovat díky své Identitě občana a využívat tak služby eGovernmentu např. prostřednictvím portálů veřejné správy má tedy už polovina občanů Česka.

  Nejvíce eID prostředků vydaly banky, konkrétně Česká spořitelna jich vydala 2,55 milionů, ČSOB téměř 2 miliony. Nejoblíbenější mezi uživateli a jednoznačně nejvyužívanější je však státní eID prostředek NIA ID, který už lidé použili 5,1 milionkrát. Následuje Bank ID České spořitelny s 2,8 miliony použití.

  Obrovsky roste obliba nejmladšího eID prostředku, státního mobilního klíče eGovernmentu, který po nainstalování mobilní aplikace umožňuje rychlé přihlašování bez zadávání dalších ověřovacích kódů. Více o Identitě občana najdete zde, zřídit si svou vlastní lze zde.


  Počet přihlášení za měsíc k 10. dubnu 2022

  Zdroj: MVCR
  FOTO: wikimedia

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze