Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  IT

  V České Lípě vznikne centrum zaměřené na boj s kybernetickými hrozbami

  Projekt Juniorního centra zaměřeného na vzdělávání v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti dostává v Libereckém kraji reálné obrysy. Nové centrum vznikne při Střední průmyslové škole v České Lípě (SPŠ ČL). Zajistí výuku pro své žáky, později i pro ostatní školy, pro firmy nebo samosprávy v kraji.

  Rostoucí význam ochrany citlivých dat před útoky hackerů přiměl Liberecký kraj k zařazení kybernetické a informační bezpečnosti do priorit rozvojové koncepce Chytřejší kraj. Společně s Agenturou regionálního rozvoje zahájil přípravu centra, které má vzniknout při jedné z krajských středních škol.

  „Po prostudování předložených žádostí jsme zvolili Střední průmyslovou školu v České Lípě. V návaznosti na to jsme vyhlásili výběrové řízení na studii proveditelnosti, ze které vzejde koncepce centra,” uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pověřený řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti a dodal, že právě v těchto dnech začínají experti na koncepčním materiálu pracovat.

  Dlouhodobá vize školy je sloužit do budoucna jako centrum, které kromě vzdělávání vlastních žáků, žáků ostatních škol, zaměstnanců firem a samospráv nabídne hlubší možnosti spolupráce. Firmy nebo samosprávy budou moci centrum využít při implementaci prvků kybernetické bezpečnosti během stavby nových IT systémů nebo během zavádění nových technologií. Svou roli může hrát při řešení bezpečnostních incidentů a také jako pořadatel soutěží lokálního i celorepublikového charakteru.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze