Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  IT

  Znojmo bude mít nový krytý bazén za 285 miliónů

  V areálu Městské plovárny Louka vyroste do dvou let nový moderní krytý bazén s wellness a multifunkčním fitness sálem. Starosta města Znojma Jakub Malačka podepsal smlouvu o zhotovení stavby se Sdružením pro výstavbu bazénu Znojmo. Vítěz výběrového řízení se zavázal postavit nový bazén do dvou let a za částku 285 milionů korun. Stavbaři chtějí se stavbou začít o prázdninách.
  O vybudování nového krytého bazénu v Louce se ve Znojmě mluví dlouho. První záměr byl představen veřejnosti již v roce 2014. Od té doby se město na stavbu trpělivě připravovalo řadu let. “V předchozích letech jsme se nepouštěli do žádných bezhlavých investic a připravovali si půdu, abychom tento projekt desetiletí dokázali smysluplně profinancovat,” říká znojemský starosta.
  Celková rozloha nového krytého bazénu bude 2216 m2. Návštěvníci budou moct strávit čas v bazénové hale, fitness nebo wellness části. V bazénové hale s galeriemi návštěvníci naleznou plavecký bazén s osmi dráhami, relaxační bazén a dětské brouzdaliště se skluzavkou. V prostorách druhého nadzemního podlaží bude umístěno wellness a multifunkční fitness sál. Návštěvníci budoucího wellness centra se mohou těšit na různé druhy saun, vířivku, Kneippův chodník, Whirlpool, parní lázeň, ochlazovací bazén a spousty dalších prvků. Součástí stavby bude také vstupní hala s recepcí a kavárnou, bazénová hala, zázemí – šatny, toalety a administrativní část.
  Financování bude realizováno pomocí kombinace vlastních zdrojů, investičních dotací a bankovního úvěru. Město chce využít současnou výhodnou situaci na trhu a získat úvěr s co nejlepšími podmínkami. Na realizaci se již podařilo získat dotaci ve výši deseti milionů korun z Jihomoravského kraje a o další dotaci město požádalo Národní sportovní agenturu.
  Zdroj: Město Znojmo

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze