Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu

Publikováno: 22. 11. 2021Cca 1.2 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

V roce 2018 Jablonec nad Nisou vybral z architektonické soutěže návrh na Terminál veřejné osobní dopravy (TVOD), jenž by spojoval autobusovou, tramvajovou a osobní dopravu. Náklady se odhadovaly na 200 milionů korun. V průběhu příprav se však konečná částka na realizaci celého projektu vyšplhala na téměř půl miliardy. Proto Jablonec od realizace letos v březnu ustoupil a vydal se cestou optimalizace projektu. Ten na svém posledním zasedání jablonečtí zastupitelé schválili.

Realizace je v optimalizovaném návrhu projektu rozložená do pěti etap a zahrnuje zástavbu území v oblasti ulic 5. května a Lipanská včetně současného autobusového nádraží. Čtvrtá a pátá etapa by měla být v režii soukromých investorů. Cílem projektu je polyfunkční dům s parkovištěm a zástavba současného autobusového nádraží.

Náklad na realizaci optimalizovaného objektu TVOD včetně výstavby parkovacího domu s kapacitou 100 parkovacích stání v ulici 5. května jsou odhadnuté na 411 mil. korun. Pokud bude parkovací kapacita 236 míst, náklady se odhadují na 550 mil. korun.

Zdroj: Město Jablonec

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější