Jak to vidí starosta Pavel König, Bruntál

Publikováno: 11. 1. 2022Cca 1.8 min četbyKategorie: Exkluzivně, Jak to vidí starostové, Kraje, Moravskoslezský kraj, Nepřehlédněte
SDÍLET

Pavel König, starosta obce Horní Benešov (cca 2200 obyvatel, okres Bruntál)

1. Která témata řešená na úrovni kraje se nejvíce dotýkají vaší obce/města?

Je velmi málo témat na krajské úrovni, které se nás nedotýkají. Společně řešíme například odpadové hospodářství a likvidaci odpadů v regionu, podporu zaměstnanosti v území, životní prostředí a zelenou energetiku, dopravní infrastrukturu, turismus nebo dostupnost základní lékařské péče.

2. Jak jste s řešením těchto témat spokojeni?

Celkově hodnotím spolupráci jako velice dobrou. Horní Benešov leží v okrajové oblasti kraje a třeba za zubním lékařem dojížděli naši občané desítky kilometrů daleko a mnozí zubaře neměli vůbec. Město postavilo nové zdravotní středisko, kraj nám za několik milionů vybavil zubní ordinaci a krajská nemocnice zajistila a zaměstnala zubařku, která u nás ordinuje. Osobně mám pocit, že se kraj snaží podporovat aktivní města a obce. Podporuje projektové přípravy pro investiční akce, jednotky dobrovolných hasičů, sdružení obcí, opravy památek aj.

3. Co by se podle vás mohlo či mělo na úrovni kraje zlepšit a proč?

I přes výše uvedené bych chtěl od kraje ještě větší podporu naší znevýhodněné, méně osídlené západní okrajové části kraje, dané zejména geografickou polohou a historickým vývojem oblasti. Podporu, která povede ke zvýšení životní úrovně obyvatelstva, ale bude respektovat jedinečné přírodní bohatství regionu. Aktuálně Ostrava a východ kraje řeší obrovské strategické projekty z Fondu spravedlivé transformace. A co Bruntálsko?

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější